Hlavní navigace

Druhá řada seriálu ZTRACENI

Sdílet

televizní premiéra na AXN: neděle 22. ledna 2006
vysílání: vždy v 19:10 hodin

země a rok výroby: USA 2005
žánr: drama/dobrodruž­ný/akční

domácí stránka AXN: http://www.axn.cz
oficiální stránka seriálu: http://abc.go­.com/primetime/los­t/index.html
fotografie ke stažení: press room HBO

hrají:

Matthew Fox – Jack
Adewale Akinnuoye-Agbaje – záhadný ostrovan
Naveen Andrews – Sajíd
Michelle Rodriguez – Ana Lucia
Dominic Monaghan – Charlie
Emilie de Ravin – Claire
Jorge Garcia – Hurley
Maggie Grace – Shannon
Josh Holloway – Sawyer
Malcolm David Kelley – Walt
Daniel Dae Kim – Jin
Yunjin Kim – Sun
Evangeline Lilly – Kate
Terry O’Quinn – Locke
Harold Perrineau – Michael

O SERIÁLU

Dramatický americký seriál Ztraceni (2004) vyprávějící o skupině lidí přeživších pád letadla na opuštěný ostrov slavil nejen velký divácký úspěch, ale velice chválen byl i odbornými kritiky. Získal mj. šest prestižních televizních cen Emmy včetně kategorie Nejlepší dramatický seriál nebo Nejlepší casting. Není divu, že velký ohlas podnítil v tvůrcích chuť pokračovat, a rozhodli se tedy natočit pokračování. To čítá dvanáct nových dílů a na kanálu AXN se začne ve střední Evropě včetně České a Slovenské republiky vysílat od neděle 22. ledna.

V první sérii jsme sledovali, jak se pasažéři, každý po svém, postupně vyrovnávali s havárií, jak se naučili na ostrově žít a využívat jej ke svému dobru – ovšem i jaká tajemství houštiny tropické džungle skrývají. Ozývá se z ní kvílení tajemného tvora, obývá ji dokonce i lední medvěd, žije zde jakési podivné seskupení, které si říká „Ti druzí” a dokonce se tu objevila i ztroskotaná a patrně vyšinutá Francouzka. A pak je tu ještě onen kryt…

Nové pokračování nebude o nic méně napínavější. Dozvíme se, že havárii letu č. 815 přežil ještě jeden pasažér – Ana Lucia (ztvárněná Michelle Rodriguez), záhadná žena, se kterou se Jack seznámil v letištním baru v Sydney. Na seznamu herců se objeví také Adewale Akinnuoye-Agbaje v roli ostrovana, jehož tajemství bude v průběhu nových dílů odhalováno. Budeme sledovat další osudy Sawyera, Michaela a Jin od momentu, kdy jim „Ti druzí” zničili raft a unesli Michaelova syna Walta. Dále se bude rozvíjet i příběh Kate a jejího dřívějšího života uprchlíka a samozřejmě i všech ostatních.

Skupinka přátel, příbuzných, nepřátel i cizinců musí navíc ve jménu přežití dál společně čelit drsným podmínkám. Po více než čtyřiceti dnech na ostrově jim ale dochází, že nebezpečí a záhady číhají všude, a že i ti, kterým věřili, se mohou obrátit proti nim. I hrdinové mají svá tajemství…

Také druhá řada seriálu Ztraceni potvrdila své kvality. Při předávání Zlatých glóbů v pondělí 16. ledna 2006 získala prestižní sošku v kategorii Nejlepší dramatický seriál.