Hlavní navigace

Druhá vlna Diginovin pro všechny

[Tisková zpráva] Dva týdny před ukončením zemského analogového televizního vysílání v územní oblasti Plzeň, která zahrnuje Karlovarský kraj, část Plzeňského kraje, část Ústeckého kraje a část Středočeského kraje, rozesílá Národní koordinační skupina pro digitální vysílání (NKS) v rámci komplexní informační kampaně již druhé vydání tzv. Diginovin.

Sdílet

Speciální leták, který srozumitelně informuje o tom, co je třeba udělat pro úspěšný přechod na digitální TV vysílání, obdrží prostřednictvím České pošty každá domácnost v regionu. „Cílem druhého vydání Diginovin je zdůraznit, že definitivní ukončení analogového televizního vysílání v územní oblasti Plzeň, ke kterému dojde 30. září, se už skutečně přiblížilo. Přechod na digitální vysílání už není radno dále odkládat,“ upozorňuje Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání. Podle průzkumů NKS ještě váhá s přechodem na digitální televizní vysílání 8 % diváků.

Česká pošta Diginoviny distribuuje 14. a 15. září v celkovém nákladu 400 tisíc výtisků. Doručeny budou do všech poštovních schránek v územní oblasti Plzeň, která zahrnuje Karlovarský kraj, část Plzeňského kraje, část Ústeckého kraje a část Středočeského kraje, a kde bude 30. září ukončeno analogové TV vysílání. Další tisíce kusů rozdají v regionu tzv. digihlídky, které tvoří kontaktní složku informační kampaně, a které obyvatele informují přímo v terénu. Noviny srozumitelně a přehledně informují o tom, co (nejen) občané územní oblasti Plzeň pro úspěšný přechod na digitální TV vysílání musí udělat. Pro další dotazy je jim k dispozici bezplatná infolinka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv.

Ukončení analogového vysílání čeká obyvatele územní oblasti Plzeň již 30. září tohoto roku, kdy bude odpojen vysílač Plzeň – Krašov. „Většina obyvatel v regionu již na digitální televizi přešla, apelujeme na ty zbývající, aby přechod dále neodkládali,“ dodal Rostislav Starý.

Více informací o přechodu na digitální TV vysílání, včetně dat ukončení analogového vysílání jednotlivými vysílači, je k dispozici na www.digitalne.tv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).