Hlavní navigace

Druhé kolo Zápisníkové soutěže má své finalisty

[Tisková zpráva] Druhé kolo velké Zápisníkové soutěže Radiožurnálu o pobyt ve Švýcarsku má svého vítěze. Posluchače nejvíce zaujala reportáž Mira Pograna pod titulkem Splněný sen aneb výstup na horu Fudži.

Sdílet

Už podruhé stříbrnou příčku obsadila Kamila Kysučanová se zvukovou reportáží Jak se v Indii žije nejchudším. Co se děje za holandskými okny jsme se dozvěděli od Lucie Šímové, které patří pomyslná bronzová medaile. Všechny tři reportáže postupují do finálového klání, kde o vítězi rozhodne odborná komise.

„Velmi nás potěšilo, že do druhého kola přišlo ještě více příspěvků a řada z nich byla z velmi atraktivních míst jako je Nový Zéland, Venezuela, Japonsko, Kuba apod. Často to jsou místa, kam se naši zpravodajové nedostanou, a tak jsem ráda, že posluchači i pro nás odkrývají neznámé oblasti. Navíc řada textů měla skutečně velmi dobrou úroveň,“ hodnotí druhé kolo vedoucí zahraniční redakce Klára Stejskalová.

V tuto chvíli se už naplno rozhořelo třetí závěrečné kolo. Svůj hlas nejlepší reportáži mohou posluchači dát na www.radiozurnal­.cz/zzz až do 28. června 2009. O týden později budeme znát vítěze třetího kola. Radiožurnál během června nabídne v pořadu Zápisník zahraničních zpravodajů (so-ne 10:06, 22:06 ®) ukázky z některých soutěžních reportáží.

Také tentokrát bylo hlasování posluchačů ukončeno v předem určený, ale nezveřejněný okamžik, aby byly omezeny případné snahy o neregulérní ovlivnění výsledku. Přesto se takové pokusy objevily. Díky podrobné analýze se však do oficiálních výsledků nepromítly.

Všechny soutěžní reportáže spolu s přesnými pravidly soutěže naleznete na www.radiozurnal­.cz/zzz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).