Hlavní navigace

Druhé kolo Zápisníkové soutěže má své finalisty

[Tisková zpráva] Druhé kolo velké Zápisníkové soutěže Radiožurnálu o pobyt ve Švýcarsku má svého vítěze. Posluchače nejvíce zaujala reportáž Mira Pograna pod titulkem Splněný sen aneb výstup na horu Fudži.
10. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už podruhé stříbrnou příčku obsadila Kamila Kysučanová se zvukovou reportáží Jak se v Indii žije nejchudším. Co se děje za holandskými okny jsme se dozvěděli od Lucie Šímové, které patří pomyslná bronzová medaile. Všechny tři reportáže postupují do finálového klání, kde o vítězi rozhodne odborná komise.

„Velmi nás potěšilo, že do druhého kola přišlo ještě více příspěvků a řada z nich byla z velmi atraktivních míst jako je Nový Zéland, Venezuela, Japonsko, Kuba apod. Často to jsou místa, kam se naši zpravodajové nedostanou, a tak jsem ráda, že posluchači i pro nás odkrývají neznámé oblasti. Navíc řada textů měla skutečně velmi dobrou úroveň,“ hodnotí druhé kolo vedoucí zahraniční redakce Klára Stejskalová.

V tuto chvíli se už naplno rozhořelo třetí závěrečné kolo. Svůj hlas nejlepší reportáži mohou posluchači dát na www.radiozurnal­.cz/zzz až do 28. června 2009. O týden později budeme znát vítěze třetího kola. Radiožurnál během června nabídne v pořadu Zápisník zahraničních zpravodajů (so-ne 10:06, 22:06 ®) ukázky z některých soutěžních reportáží.

Také tentokrát bylo hlasování posluchačů ukončeno v předem určený, ale nezveřejněný okamžik, aby byly omezeny případné snahy o neregulérní ovlivnění výsledku. Přesto se takové pokusy objevily. Díky podrobné analýze se však do oficiálních výsledků nepromítly.

Všechny soutěžní reportáže spolu s přesnými pravidly soutěže naleznete na www.radiozurnal­.cz/zzz.