Hlavní navigace

Druhý do páru – N adaptér DWA-160

[Tisková zpráva] Praha, 5. srpna 2008 - Společnost D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, oznamuje dostupnost bezdrátového dvoupásmového USB adaptéru D-Link® Xtreme N™ DWA-160, který je nejnovějším přírůstkem do oceňované rodiny produktů Xtreme N. DWA-160 je určen pro uživatele, kteří chtějí získat spolehlivé bezdrátové spojení umožňující přenosy videa ve vysokém rozlišení (HD video streamy) po celém domě. Toho lze dosáhnout použitím DWA-160 společně s dvoupásmovým bezdrátovým draft 802.11n směrovačem, například D-Link DIR-855 nebo DGL-4500.

Sdílet

Dvoupásmová 802.11n (Dual Band N) technologie v DWA-160 podporuje volbu bezdrátového přenosu v pásmu 2,4 GHz nebo 5 GHz. Můžete tak například kontrolovat e-maily a brouzdat po Internetu přes pásmo 2,4 GHz nebo streamovat HD filmy a jiná média přes pásmo 5 GHz. Přenos v pásmu 5 GHz je nejlepší dostupnou technologií pro bezdrátové streamování HD videa v rámci vaší sítě. Použití tohoto zatím málo využívaného pásma totiž pomáhá vyhnout se rušení, které může zpomalit přenos a omezit dosah u dosavadních bezdrátových technologií, jako je například 802.11g.

Adaptér DWA-160 je také zpětně kompatibilní s 802.11g, což znamená, že může být použit v již provozovaných 802.11g a 802.11.b sítích. Od toho je také odvozeno jeho označení „čtyřpásmové“. Kromě toho DWA-160 podporuje novou technologii Wi-Fi Protected Setup (WPS), která přináší uživatelům snadnou a pohodlnou metodu pro nastavení zabezpečení bezdrátové sítě.

„Svým bezkonkurenčním bezdrátovým výkonem, citlivostí příjmu a zabezpečovacími funkcemi je dvoupásmový USB adaptér D-Link Xtreme N DWA-160 nejlepší volbou pro snadné přidání nebo vylepšení bezdrátové konektivity u vašeho PC,“ řekl o produktu Jiří Kraval, Country Sales Manager společnosti D-Link Česká republika. „Nová čtyřpásmová koncepce spolu s implementací posledních novinek z bezdrátového standardu 802.11n nám pomáhá přinášet na trh velmi výkonné a zákazníky oceňované výrobky.“