Hlavní navigace

Druhý nominační příběh Ceny Michala Velíška již v neděli ve Střepinách

[Tisková zpráva] Další příběh hrdinského činu jednoho z pěti nominovaných na Cenu Michala Velíška Martina Turtáka uvidí diváci v neděli 8. listopadu v publicistickém pořadu TV Nova Střepiny. Ocenění, jež je součástí společného projektu TV Nova a Nadace Adra, se uděluje za občanskou statečnost při ochraně života a zdraví spoluobčanů. O vítězi rozhodnou diváci v internetovém hlasování.

Sdílet

Praha 6. listopadu 2009 – Publicistický magazín TV Nova Střepiny odvysílá v průběhu listopadu pět příběhů novodobých hrdinů pro letošní rok, kteří svými statečnými činy zachránili lidské životy a byli za to nominováni na Cenu Michala Velíška. V neděli 8. listopadu ve 22.45 hodin uvidí diváci již druhý příběh.

Martin Turták (34 let) zachránil život Lence Zimmermannové, která je plně imobilní a pohybuje se pouze na vozíčku. Kvůli zkratu v elektroinstalaci začalo 8. března hořet na sídlišti její auto, v němž právě seděla. Z uzavřeného prostoru, ve kterém ji oheň uvěznil, Lenku vynesl kolem projíždějící řidič Martin Turták. Byl jediný, kdo riskoval život, nebál se přiblížit k hořícímu vozidlu a vozíčkářku vytáhnout ven. Také jako jediný volal linku 112, i když v okolí stálo takřka 50 lidí. Někteří vše natáčeli mobilem, ale nikdo z nich nepomohl ženu zaklíněnou v hořícím autě vyprostit.

Po ukončení cyklu pěti reportáží (29. 11.) bude zahájeno veřejné hlasování o vítězi Ceny Michala Velíška. V týdnu od 29. 11. do 6. 12. 2009 bude moci každý odevzdat hlas pro svého favorita na internetových stránkách Adry www.nadace-adra.cz, kde jsou podrobné informace o projektu.

Cenu Michala Velíška uděluje od roku 2006 Nadace ADRA za občanskou statečnost při ochraně života a zdraví spoluobčanů. Její vznik iniciovala televize Nova po tragické události, při níž byl 13. září 2005 zastřelen střihač této stanice Michal Velíšek, tehdy otec devítiměsíční dcery, při poskytování pomoci jemu neznámé studentce v ohrožení. Hlavními mediálními partnery projektu jsou nova.cz a tn.cz. Reportáže o činech ostatních čtyř statečných uvidí diváci postupně během listopadu ve Střepinách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).