Hlavní navigace

Známe druhý nominační příběh na Cenu Michala Velíška

[Tisková zpráva] Násilník, který na ulici smrtelně pobodal ženu, nastříkal Davidu Bernátkovi pepřový sprej do obličeje. I přesto ho David Bernátek zadržel a předal policii. Za svůj hrdinský čin byl nominován na letošní Cenu Michala Velíška, kterou televize Nova a Nadace Adra společně udělují za občanskou statečnost při ochraně života a zdraví spoluobčanů. Jeho příběh, druhý z pětice nominovaných, mohli diváci zhlédnout v publicistickém pořadu TV Nova Střepiny. O vítězi rozhodnou diváci v internetovém hlasování, které bude probíhat od 5. 12. 2010, po odvysílání posledního příběhu.

Sdílet

Praha 16. listopadu 2010 – David Bernátek z Prahy v září letošního roku zadržel a předal policii muže, který nad ránem ve Vinohradské ulici ubodal svou expřítelkyni. „Já jsem si tak obrazně říkal – to tam asi někoho vraždí…,“ popisuje ono ráno pan Bernátek. Před šestou hodinou ho probudil křik z ulice a on bez otálení vyběhl před dům zjistit, co se děje. Muže, který před ním začal utíkat, doběhl. Násilník mu nastříkal pepřový sprej do obličeje, přesto ho pan Bernátek ještě s pomocí jednoho kolemjdoucího zadržel a předal policii. Ta pak zjistila, že muž několika bodnými ranami nožem do hrudníku zavraždil svou bývalou přítelkyni.

„Nám se díky tomuto zákroku podařilo během pár hodin objasnit závažný trestný čin vraždy. Muž byl obviněn, v současné době je stíhán vazebně,“ vyjadřuje se k případu mluvčí pražské policie Ivana Ježková. „Z lidského hlediska je tento čin neoddiskutovatelným hrdinským činem,“ dodává mluvčí pražské policie.

„Cítím se dobře. Samozřejmě…Nestává se každý den, že byste zadržel pachatele trestného činu,“ usmívá se skromně David Bernátek.

V letošním 5. ročníku Ceny Michala Velíška byla již tradičně nominována pětice lidí, kteří svými hrdinskými činy v posledních dvanácti měsících zachránili lidský život nebo o to usilovali. Jejich příběhy postupně odvysílá TV Nova v následujících týdnech v pořadu Střepiny. O tom, kdo se stane novodobým hrdinou pro letošní rok, rozhodnou diváci v týdenním internetovém hlasování, které bude zahájeno na stránkách Nadace ADRA 5. 12. 2010 po odvysílání posledního příběhu.

Cenu Michala Velíška udělují od roku 2006 TV Nova a Nadace ADRA za občanskou statečnost při ochraně života a zdraví spoluobčanů. Její vznik iniciovala televize Nova po tragické události, při níž byl 13. září 2005 zastřelen střihač této stanice Michal Velíšek, tehdy otec devítiměsíční dcery, při poskytování pomoci jemu neznámé studentce v ohrožení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).