Hlavní navigace

Druhý ročník soutěže Diplomová práce odstartoval

[Tisková zpráva] Vyhlašovateli projektu Diplomová práce roku je český dodavatel informačních systémů ABRA Software a.s. a Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI). Autory tří nejlepších diplomových prací čeká finanční odměna a nabídka pracovní pozice ve společnosti ABRA.

Sdílet

Třiadvacetiletý Filip z Hradce Králové končí studium informatiky a o soutěži se dozvěděl na serveru DIPLOMOVÁ PRÁCE.cz: „Právě na diplomce pracuji, a tak jsem začal o přihlášce se spolužákem uvažovat. Myslím, že je to pozoruhodný nápad a pro nás, končící studenty, mimořádně lákavá výzva hned ze dvou důvodů: možnost profesního uplatnění v renomované firmě – to jen tak každého absolventa nepotká – a pak samozřejmě finanční odměna, protože komu by se peníze do začátku nehodily, že?“, říká. A o čem jeho diplomová práce je? „Tak to se nezlobte, pokud do té soutěže ještě s kolegou půjdeme, tak nebudeme inspirovat konkurenci… Ale mrkněte, až budou vyhlášeny výsledky – třeba tam tu moji najdete“, usmívá se.

Diplomová práce roku je projektem zaměřeným na podporu vysokého školství a zvýšení prestiže oboru informačních technologií v České republice, který si klade za cíl umožnit nadaným studentům lépe vyniknout a získat tak lepší uplatnění v praxi. Soutěže se mohou zúčastnit studenti ekonomicko-informačních oborů, kteří zpracovávají diplomovou práci na témata z oboru informatiky a chtějí se ucházet o ocenění „Nejlepší práce roku“.

Soutěž je vypsána pro studenty, kteří budou v akademickém roce 2006/2007 obhajovat diplomovou práci. Pokud jsou splněny všechny podmínky, mohou se do programu zapojit jak zahraniční soutěžící studující na některé z partnerských vysokých škol v ČR, tak naši vysokoškoláci studující v zahraničí. Jazyky, ve kterých lze diplomové práce odevzdat a také prezentovat jsou čeština, slovenština a angličtina.

Jedním z partnerů projektu je Sdružení pro informační společnost, jehož cílem je nastolit vnímání důležitosti informačních technologií jako základního nástroje budování efektivní státní správy a zvýšení konkurenceschop­nosti českých podniků. Jeho členové patří mezi nejvýznamnější subjekty v oboru informačních technologií a objevují se tu taková jména jako HP, Microsoft, Siemens, IBM, Sun Microsystems nebo jeden z vyhlašovatelů soutěže ABRA Software.

Veškeré informace, propozice, kontakty a online přihláška jsou k dispozici na www.diplomova­prace.cz.