Hlavní navigace

Dubnové Radio Wave Live Session s OTK

[Tisková zpráva] Další koncert z řady Radio Wave Live Sessions v karlínském Studiu A vám 25. dubna od 20.00 hodin představí jednu z nejvýraznějších kapel tuzemské scény. Jak sami říkají, zní, „jako když se sypou broky na plech.“ Živelnou kapelu OTK si v netradičních koncertních podmínkách rozhodně nenechte ujít! Nemůžete přijít? Nezoufejte! Přímý přenos včetně obrazu na www.wave.cz/koncert.

Sdílet

OTK je česká kapela hrající směs alternativy, syrového rocku, noiseu a velmi osobitého písničkaření. Její vznik se datuje od roku 1988 v Praze a ve svých počátcích byla personálně i koncertně spřízněná s Tata Bojs, se kterými OTK pravidelně pořádají výroční koncerty. Během svého působení vydali OTK několik alb, řadu kompilací a také desku remixů skladby Klan. Lídrem skupiny je zpěvák a kytarista Ondřej Ježek, který se mimo OTK věnuje zvukaření a provozuje i své vlastní nahrávací studio. Dalšími členy jsou Honza Žalud – baskytara, Honza Klempíř – klávesy, Jarda Mugrauer – bicí.

„První vystoupení v éteru proběhlo v rámci přenosů koncertů ze statku Cibulka na pirátském rádiu Košíře v roce 1991, poté v Amsterdamu pro Radio Patapoe, před rokem koncert ve Zlíně přenášelo internetové rádio Svit Zlín a teď v lednu Radios.cz ve Sběrně v Dačicích,“ vypočítává lídr skupiny Ondřej Ježek.

V roce 2003 získali OTK za svou desku Sona a Kuva cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii alternativní scéna a za rok 2008 zvítězili s albem Okolo.

„Loni nám vyšla dlouhohrající deska Okolo. V zimě Split s Aran Epochal, na kterém je písnička Nádoba na maso, a v lednu vyšla deska Unkilled Worker, kde celé OTK doprovází písničky Todda Nesbitta, jinak kytaristy podstatně hlučnějších Wollogong,“ říká Ondřej Ježek.

Každý nový počin kapely se od předchozího hudebně výrazně odlišuje. Po klidné a poetické Sona a Kuva následuje album Okolo, které patří k tomu nejtvrdšímu, co zatím OTK vydali.

„Pokusíme se zahrát i nějaké tišší skladby. Na koncertech to poslední dobou jede spíš po té hlasitější straně chodníku. Tak jako každá kapela připravujeme po desce desku novou, snažíme se nerozpadnout, vyrovnat se s nabytou nebo naopak nikdy nenabytou popularitou, chystáme muzikál… tak nějak od všeho trochu,“ dodává Ondřej Ježek.

Přijďte přímo do Karlína! Vstup na akci je volný. Adresa: Hybešova 10, Praha 8. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz, protože kapacita studia je omezená. Na stránkách www.wave.cz najdete podrobnější informace.

Koncert proběhne v přímém přenosu v rámci Radio Wave Live Sessions v sobotu 25. dubna od 20.00 hodin. V květnu se těšte na kultovní kapelu WWW!