Hlavní navigace

Dudlíkátor a další akční hrdinové

[Tisková zpráva] Páteční večer předvedou v Prima kině od 22.55 své herecké umění hvězdy jako Sean Connery, Nicolas Cage či Ed Harris v akčním snímku Skála. Generál námořnictva Francis je čestný muž, hrdina a veterán, který náhle ukradne nálož s nebezpečným nervovým plynem. Proč se s nimi zabarikáduje "na skále", v proslulém vězení Alcatraz a začne ohrožovat celé město, včetně nevinných rukojmí? Generál žádá sto milionů dolarů pro odškodnění rodin padlých vojáků. Proniknout do legendárního Alcatrazu dokážou jen dva muži: špičkový, ale šílený chemický specialista FBI a bývalý uprchlík z této pevnosti.

Sdílet

Film Skála se pak pyšní titulem Nejlepší akční film roku 1996. Herec Sean Connery trval během natáčení na tom, aby mu na Alcatrazu postavili boudu, ve které mohl bydlet, protože se mu nechtělo jezdit na natáčení z pevniny na ostrov.

Od 20.00 hod odlehčí napjatou atmosféru z předešlého dne rodinná komedie Dudlíkátor s Vin Dieselem v hlavní roli. Příslušník elitních jednotek Shane žil v domnění, že je připraven zvládnout jakkoli obtížnou a nebezpečnou misi. Tedy jen do té doby, než zkusil hlídat děti. Špičkový pracovník je totiž pověřen úkolem ochránit pět malých potomků zavražděného vědce. Nezbývá mu tak, než se pokusit zkombinovat boj se zločinci a péči o domácnost. Shane je postupně donucen vyměnit svůj arzenál zbraní za plenky a krabicové džusy, stejně jako poradit si s pubertální mládeží. Zdá se, že kromě zločineckých útoků je zde ještě jedna důležitá mise – udržet rodinu pohromadě. Hlavní roli v originální akční komedii měl původně ztvárnit Jackie Chan.

Druhé pokračování kultovního akčního snímku s Bruce Willisem, Smrtonosná past 2, přijde na řadu od 22.10 hod. Setkáme se v něm opět s policistou John McClanem. Ten tentokrát bude čekat na Vánoce v Los Angles na svou ženu. Když se však zaplete do přestřelky, odvedou ho k veliteli letištní policie. McLaneovi něco stále napovídá, že drobnou roztržkou nic nekončí. Jeho předtucha je správná: teroristi v čele s plukovníkem Stuartem získají kontrolu nad letištěm a přikážou všem letadlům, aby změnili směr na jiné letiště. Tři letadla však mají málo paliva a musí kroužit nad letištěm s hrozbou zřícení. Podaří se McClanovi zachránit desítky cestujících, mezi nimi i jeho vlastní manželku? Film byl natočen na motivy knihy „58 Minutes“ od Waltera Wagera. Hláška „Yipee-ki-yay, motherfucker!“ je vyřčena ve všech dílech Smrtonosné pasti.

V neděli se od 23.15 hod dá v Televizi Prima očekávat Konec světa. V mysteriózním thrilleru se v New Yorku objeví samotný satan. Pokud se mu podaří s pečlivě vybranou ženou zplodit Antikrista, nastane skutečný konec světa. Ďábelsky dokonalé plány ovšem nečekaně zhatí bývalý detektiv Jericho Cane (v podání Arnolda Schwarzeneggera), který si vezme Satanovu vyhlédnutou favoritku pod svou ochranu. Nelítostný souboj mezi peklem a zemí tak může začít. Zajímavostí snímku je, že v něm původně měla hrát také Liv Tylerová či Kate Winsletová a hlavní role se měl ujmout Tom Cruise. Nakonec však padla volba na Arnolda Schwarzeneggera, který si tak zahrál ve filmu, kde poprvé jako lidská postava zemře.