Hlavní navigace

DUEL Aktuálně.cz – nová politická aréna

[Tisková zpráva] Internetový deník Aktuálně.cz připravil zcela nový formát politické debaty. V on-line DUELu Aktuálně.cz se už za několik dní utkají dva nejsilnější političtí soupeři v České republice – premiér Jiří Paroubek a předseda ODS Mirek Topolánek. Otázky jim ale nebude pokládat moderátor ani čtenáři, ale tazateli budou sami politici.

Sdílet

DUEL Aktuálně.cz se poprvé uskuteční v úterý 22. listopadu ve 14:00, do voleb v červnu 2006 je připraveno dalších pět pokračování.

Přímé názorové souboje politiků jsou v České republice doménou zejména televizních debat. Je to jedno z mála míst, kde divák-volič vidí konfrontaci názorů. Internet doposud nabízel zejména on line rozhovory politiků s uživateli-voliči. Deník Aktuálně.cz přichází s novým formátem, který chce dát možnost přímého názorového souboje s co nejmenším vlivem moderátorů. Politici si budou otázky klást navzájem dle předem jasně stanovených pravidel.

Dosud se politici utkávali zejména v televizích. Myslíme si, že jejich přímý souboj na internetu s co nejmenšími zásahy moderátora bude pro čtenáře ve výsledku atraktivnější. Daná pravidla nedovolují klasické vytáčky a uhýbací manévry, komentuje DUEL šéfredaktor Aktuálně.cz Jakub Unger.


Pravidla DUELu Aktuálně.cz:
- DUEL trvá 60 minut
- prvních 30 minut se ptá jeden politik, dalších 30 minut druhý politik
- délka otázek i odpovědí je striktně časově omezena

DUEL probíhá klasickou internetovou formou – politici si otázky a odpovědi kladou přes internet, nejsou v přímém osobním kontaktu. Politici sedí v oddělených místnostech.

Celý Duel Aktuálně.cz bude zároveň zvukově zaznamenáván, aby si čtenáři Aktuálně.cz mohli poslechnout odpovědi i v originálním podání obou politiků.

Deník Aktuálně.cz odstartoval 1. listopadu jako první čistě internetový zpravodajský deník. Jeho redakci tvoří renomovaní novináři jako Jakub Unger, Simona Holecová, Tomáš Netočný či Sabina Slonková. Deník Aktuálně.cz jako první přinesl informace o převodech pozemků do rukou spekulantů. Na základě této kauzy nakonec ministr Zgarba rezignoval. Aktuálně.cz nasbíralo od svého startu desítky citací v českých denících a televizích. Informace z Aktuálně.cz již však citují i renomovaná světová zpravodajská média jako např. televize Al Jazeera.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).