Hlavní navigace

Duety ...když hvězdy zpívají na webovém speciálu: www.duetyhvezd.cz

[Tisková zpráva] V sobotu 7. 11. na ČT1 od 20:00 pokračuje druhým večerem velkolepá pěvecká show Duety ...když hvězdy zpívají. Vše, co o ní diváky zajímá, najdou na informacemi nabitém webovém portálu www.duetyhvezd.cz.

Sdílet

Duety …když hvězdy zpívají je obdoba známé soutěže osmi dvojic StarDance …když hvězdy tančí. V soutěži se představuje osm známých osobností, které zatím nikdy profesionálně nezpívali, a osm profesionálních zpěváků, kteří se je budou snažit provést všemi osmi koly a spolu s nimi získat titul Král a Královna Duetů i vítěznou trofej.

Webový portál www.duetyhvezd.cz, který připravilo Internetové oddělení ČT, představuje všechny účinkující soutěže, počínaje moderátory Terezou Kostkovou a Alešem Hámou, přes soutěžní dvojice, až k profesionální porotě, kterou tvoří Michael Prostějovský, Ota Balage, Linda Finková a Lubomír Brabec. Stranou nezůstanou ani kapela, vokalisté, hlasoví poradci a všichni ti, kteří se podílejí na výrobě pořadu a diváci je na obrazovce neuvidí.

Z každého soutěžního večera bude na stránkách zveřejněna reportáž hudebního publicisty Honzy Dědka a ukázka vystoupení všech zúčastněných dvojic. Celý záznam večera tak, jak ho uvidí televizní diváci po osm sobotních večerů, nelze na web umístit, protože to licence BBC nedovoluje.

Spolu s informacemi o obsahu a formě soutěže i jejích pravidlech je možné si na internetových stránkách Duetů přečíst a přehrát zajímavé reportáže z jednotlivých soutěžních večerů i ze zákulisí. Textové informace doplní videozáznamy a bohatá fotogalerie. Zajímavostí jsou i texty všech soutěžících písní a články o autorech, interpretech a vzniku těchto skladeb.

Na portálu nechybí ani soutěže pro diváky. Hlavní, velká tipovací soutěž nabízí možnost vyhrát užitečné předměty s logem pořadu a sadu podepsaných CD všech soutěžících zpěváků.

Aktuální komentář k průběhu soutěže poskytuje internetovým Duetů Aleš Háma výstižnými zprávami ve svém blogu.

Na začátku každého týdne budou na internetových Duetech přizváni k chatu ti soutěžící, kteří byli ze soutěže vyřazeni. V zahajovacím večeru nikdo soutěž neopustil, čímž byl uvolněn prostor pro divácké dotazy na oba moderátory (v pondělí 2. 11.). Záznamy ze všech chatů budou na stránkách postupně zveřejňovány tak, jak proběhnou.

Jednou z nejdůležitějších informací, kterou web samozřejmě obsahuje, je návod, jak hlasovat a tím podpořit své favority. Komu mohou diváci posílat své hlasy? Soutěžní dvojice právě probíhajících Duetů tvoří Petra Janů a Vojtěch Bernatský, Jitka Zelenková a Jaromír Nosek, Petr Kolář a Simona Postlerová, Petr Kotvald a Zuzana Jandová, Radka Fišarová a Pavel Zedníček, Marcela Březinová a Daniel Rous, Tomáš Trapl a Jana Boušková, Kamil Střihavka a Ester Janečková.

Další, třetí soutěžní večer Duetů uvidí diváci výjimečně v neděli 15. listopadu na ČT1 od 20:00 hodin a Duety – Rozhodnutí pak od 21:20 hodin. V sobotu 14. listopadu vysílá ČT1 od 20:00 přímý přenos Už je to tady – koncert z iniciativy Václava Havla k dvacátému výročí politických změn v Československu a pádu železné opony z prostor Pražské křižovatky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).