Hlavní navigace

Dvanáct odvážných – dokumentární seriál současně v televizi i na internetu

[Tisková zpráva] V únoru se na televizní obrazovky vrací série dokumentů Dvanáct odvážných, která představuje úspěšné české podnikatele, nominované veřejností. Seriál, jehož producentem je Vodafone, natočilo studio Febio a vysílat jej bude Prima TV od února do dubna vždy v sobotu v 15:15. Podnikatelé z letošní série se paralelně objeví také na internetu v novém projektu portálu Atlas.cz.

Sdílet

„Dvanáct finalistů jsme vybírali z 294 tipů, které na odvážné podnikatele zaslala veřejnost na naše stránky www.dvanactod­vaznych.cz,“ říká ředitel korporátní komunikace Vodafonu Vladan Crha. Diváci se mohou těšit na bývalého reprezentanta, který vyrábí kajaky pro světovou špičku, hudebníka, který se stal jedním z největších výrobců ultralightů, nebo švadlenu, která dodává luxusní prádlo do svatebních salónů ve Francii.

„Jsme rádi, že Vodafone s Dvanácti odvážnými pokračuje, je to jediný seriál, který nyní vyrábíme pro jinou než vlastní televizi,“ říká ředitel Febia Fero Fenič. „Své síly i nadále soustředíme na vybudování vlastní digitální televize.“ Režiséry letošních dokumentů jsou opět renomovaní dokumentaristé jako je Olga Sommerová, Věra Chytilová nebo Roman Vávra.

Dvanáct odvážných 2007 startuje paralelně také na internetovém portálu Atlas.cz. „Každý z podnikatelů získal exkluzivní prostor v našem katalogu firem a možnost vyzkoušet si, jak efektivní je inzerce na Atlas.cz,“ říká David Duroň, generální ředitel Atlas.cz. „První výsledky jsou velmi pozitivní. Pro malé a střední podnikatele je internet ideálním nástrojem marketingové komunikace.“

„Seriál Dvanáct odvážných dosahuje velmi slušné sledovanosti okolo 400 000 diváků a u televizního publika je oblíben také proto, že podnikatele do něj může nominovat přímo veřejnost,“ říká šéfredaktor Prima TV Rostislav Uher.

Vodafone byl producentem a duchovním otcem již tří sérií Dvanácti odvážných (2004, 2005, 2006). Všechny odvysílané epizody je možné přehrát nebo stáhnout na www.dvanactod­vaznych.cz .