Hlavní navigace

Dvanáctý ročník Tech Data Forum ve znamení workshopů, školení a certifikací

[Tisková zpráva] Praha, 19. 2. 2009 – Na celý jeden den se Rajská budova pražské Vysoké školy ekonomické proměnila v místo s největším zastoupením výrobců a prodejců ICT v republice. Ve čtvrtek 12. února se zde totiž již po dvanácté uskutečnilo Tech Data Forum, tradičně jedno z nejvýznamnějších setkání resellerů informačních a komunikačních technologií u nás.

Sdílet

Letos navštívilo Tech Data Forum 381 návštěvníků, především z řad zástupců prodejců výpočetní techniky a spotřební elektroniky. K vidění byly expozice 35 předních výrobců a firem z ICT businessu, které podrobně představily to nejdůležitější, co prodejce a resellery čeká v roce 2009. A to nejen formou výstavních stánků, ale i přednášek a workshopů.

Pro letošní ročník organizátoři navíc připravili několik novinek, díky kterým si ho mohli všichni návštěvníci užít komfortněji a účelněji. Kromě změny místa konání a zkrácení celé akce na jeden den účastníci přivítali již zmíněné zaměření na workshopy, školení a certifikace, které jinak musí dealeři navštěvovat samostatně. Na Tech Data Forum 2009 našli vše pod jednou střechou. „Vyhovuje nám, že máme tři samostatné workshopy a že máme samostatný salonek. Díky tomu máme na sebe s dealery více času. Proto zde také rovnou děláme nejen obchodní, ale i technické školení prodejců,“ řekl Jiří Sedláček ze společnosti OKI.

Navíc se v rámci Tech Data Forum 2009 uskutečnilo více než dvacet přednášek výrobců, kterých se celkově zúčastnilo 501 návštěvníků. Takto vysokou účast přivítali jak vystavovatelé, tak samotní prodejci. „Partneři zde jsou v dostatečném počtu, přednášku jsme měli přeplněnou. Tak to má být. Také jsem překvapen, v jak pěkném prostředí se letošní Tech Data Forum koná, je to zde na VŠE v Praze velmi hezké,“ vyjádřil se po skončení přednášky Martin Fanta z Microsoftu. „Líbí se mi prezentace výrobců, kteří nám doslova vlévají krev do žil,“ doplnil ho Jan Vojtěch Binder, který pracuje ve firmě Fine Data.

Workshopy připravilo dvanáct vystavovatelů, kteří během dne přivítali 309 posluchačů. Prodejci a reselleři využili Tech Data Forum i jako příležitost pro jednání s výrobci nebo zástupci společnosti Tech Data Distribution. Pořadatelé k tomuto účelu připravili meeting point přímo nad výstavní plochou a podle jejich informací se během jediného dne uskutečnilo téměř 150 takovýchto pracovních schůzek.

Velkoryse se prezentovala i divize Azlan společnosti Tech Data Distribution, která se věnuje distribuci produktové řady Cisco, síťových produktů, kabeláží, serverů a produktů IT bezpečnosti mnoha známých značek.

Informace o společnosti Tech Data Distribution hledejte na www.techdata.cz; www.techdata.sk.