Hlavní navigace

DVD rekordéry Panasonic DIGA – vaše nové centrum domácí zábavy

[Tisková zpráva] Více zábavy, jednodušší ovládání a variabilní možnosti propojení charakterizující novou řadu DVD rekordérů Panasonic na rok 2010

Sdílet

Praha, 14. května 2010 – Nová řada DVD rekordérů Panasonic DIGA maximálně vychází vstříc potřebám zákazníků. Čtyři modely DMR-EX83, DMR-EX773, DMR-EH63 a DMR-EH53 mají zjednodušené ovládání, díky kterému si s obsluhou poradí i technický antitalent, a k tomu množství praktických funkcí a možností propojení. Na základě klíčového slova jednoduše nastavíte čas nahrávání oblíbených TV programů a funkce označování kapitol pomůže rychle se zorientovat v nahraných pořadech.

Všecky nové modely rekordéru Panasonic DIGA mají vylepšené grafické uživatelské rozhraní (GUI) pro ještě jednodušší a pohodlnější záznam a reprodukci. Mnoho funkcí je nyní dostupných přímo z menu obsluhu usnadní také nápověda, která se objeví přímo na obrazovce, takže uživatel přesně ví, k čemu ta která funkce slouží.

Funkce označování kapitol (Auto Scene Chapter) už v průběhu záznamu automaticky označuje scény. Při přehrávání programu se tak lépe zorientujete v obsahu a v případě potřeby přeskočíte „nechtěné“ scény.

Programování záznamu je velmi jednoduché díky funkcím Free Word Search a Navi Link Search , které umožňují najít TV program na základě klíčového slova nebo titulu. Všechny nové modely jsou vybaveny integrovaným pevným diskem a nabízejí rozsáhlé možnosti propojení, takže je lze využít i k ukládání multimediálního obsahu (filmy, fotografie, hudba). DVD rekordéry DIGA jsou vybavené USB vstupem, který zjednodušuje přehrávání souborů formátu JPEG, MP3 a DivX.

Vyšší modely mají slot pro paměťovou kartu. Samozřejmostí je možnost prohlížení JPEG snímků s rozlišením 1920×1080 pixelů na obrazovce televizoru a to i formou prezentace doplněné hudbou.

Přímo na obrazovce si můžete oblíbené fotografie, předtím uložené do alb podle data zhotovení, pohodlně uspořádat do jednoho alba. Takto zpracované snímky pak můžete archivovat na optické disky DVD-RAM nebo DVD-R.

Za uživatelským komfortem nových DVD rekordérů nezaostává ani kvalita obrazu. K dispozici je konverze DVD ve standardním rozlišení na 1080p a špičkový Chroma Procesor garantuje věrnou reprodukci obrazu s bohatými detaily a vysokou přesností podání barev. Všechny nové DVD rekordéry jsou vybavené funkcí Adaptive HD Enhancer, která zvyšuje ostrost obrazu a zvýrazňuje jeho hloubku.

Za povšimnutí stojí i mimořádně tichý provoz. Rychlost ventilátoru se automaticky nastavuje podle vnitřní teploty přístroje – při nízké teplotě se ventilátor zpomalí. Pevný disk má oproti starším modelům vylepšené uložení tlumiče, takže se vibrace redukovaly na absolutní minimum.

Nové DVD rekordéry DIGA se vyznačují sníženou spotřebou energie, která v pohotovostním režimu dosahuje jen 0,3 W . Všechny čtyři modely jsou kompatibilní s funkcemi VIERA Link – inteligentním automatickým pohotovostním režimem a úsporným režimem pohotovostního stavu – také tyto funkce snižují spotřebu energie a zaručují co nejúspornější provoz přístroje.

DVD rekordéry se na českém trhu prodávají od března za doporučenou maloobchodní cenu 10 995 Kč (DMR-EX83), 8 495 Kč (DMR-EX773), 8 995 Kč (DMR-EH63) a 8 495 Kč (DMR-EH53).

O společnosti Panasonic
Panasonic Corporation je světovým leaderem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, obchodních a průmyslových aplikací. Společnost sídlící v japonské Ósace vykázala za finanční rok končící 31. březnem 2009 čisté konsolidované tržby ve výši 7 770 miliard japonských jenů (zhruba 78,4 miliardy amerických dolarů). Akcie společnosti jsou obchodovány na burzách v Ósace, Nagoji a New Yorku (NYSE: PC). Více informací o společnosti a značce Panasonic najdete na internetových stránkách http://panaso­nic.net.