Hlavní navigace

DVD z novin za jednu SMS až do domu!

[Tisková zpráva] Česká republika, 21. července 2009 – Nabídku českých internetových obchodů dnes, po téměř dvou měsících testování, obohatila další novinka s unikátním systémem objednávání – DVDnoviny.cz [http://www.dvdnoviny.cz/ ].

Sdílet

Asi každý se někdy setkal s levnými DVD filmy prodávanými v novinových stáncích, trafikách či u pokladen v supermarketech. Ovšem jejich prodej po internetu byl zatím relativně panenským územím. Fakt, že tento segment trhu nevydržel nevyplněný, jen dokazuje, že konkurence mezi českými internetovými obchody je dost vysoká.

Provozovatel se pro rozhodl využít další úspěšně prověřenou technologii. Prodej levných DVD totiž probíhá pomocí placených SMS zpráv, tedy stejně, jako například příspěvky do celé řady celostátních charitativních sbírek. Zdánlivě jednoduchá myšlenka má totiž oproti ostatním způsobům hned několik výhod, především je ale levnější a uživatelsky mnohem jednodušší, jak nám potvrdil i zástupce internetového prodejce.

,,Platba pomocí SMS je pro uživatele jednodušší, než třeba platba převodem z účtu či na dobírku, zároveň je ale i levnější. To nám umožňuje o něco srazit koncovou cenu filmů. Doufáme, že se kombinace jednoduché objednávky a relativně nízké ceny, v níž je navíc už rovnou zahrnuto poštovné, odrazí v zájmu zákazníků,’’ sdělil nám Petr Heller, zástupce provozovatele internetového obchodu.

Jak dopadne právě tento projekt, to ukáže až čas. V každém případě bude nepochybně zajímavé sledovat, jestli se prosadí některé z trendů, jež přinesl. Jak stoupá počet uživatelů internetu i objem zboží, které je pomocí internetu obchodováno, je stále více jasné, že jen neustálé zlepšování může přinést úspěch. A současná světová ekonomická krize tento fakt jen umocňuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).