Hlavní navigace

Dvojka se vydává do Chorvatska 6. až 10. června 2011

[Tisková zpráva] Reportér Dvojky Martin Ježek bude od pondělí do pátku zjišťovat, jak se Chorvatsko připravilo na letošní sezonu a přinese mnoho rad a tipů na výlety. V pátek 10.6. pak přímo ze Splitu budou jeho hosté v Čaji pro dva od 16ti hodin odpovídat na dotazy k letní dovolené na Jadranu.

Sdílet

Specialista na jihovýchodní Evropu a reportér Dvojky Martin Ježek se vydává na cestu podél Jadranu a bude odtamtud každý den po půl jedenácté vysílat pravidelné „Ježkovy chorvatské oči.“ V nich podá informace o tom, jak se Chorvatsko chystá na novou sezonu, co se oproti loňsku změnilo a jaké tam letos budou ceny. Zazní i mnohé tipy znalce, kam se vypravit na výlet, kde jsou nejkrásnější místa a kde se nejlépe najíte.

Připraveno je i mnoho reportáží. Posluchači se mohou podívat například na vzácnými bělohlavými supy na ostrově Cres a poznají, jak jde život na osamělém majáku na Jadranu. Martin Ježek podrobí analýze trajektovou loď od strojovny až po kapitánský můstek. Zajímá vás reportáž o korálech na ostrově Zlarin? Ostrovy dodávají Chorvatsku kouzlo, a proto budou jedním z hlavních témat. Vis je znám svými tunely a bunkry. Ty našly zajímavé využití – kvasí v nich skvělé víno. Stranou nezůstanou ani témata, která připomenou vazby na naši zemi, například reportáž o chorvatském Českém pivu.

Vyvrcholením Chorvatského týdne na Dvojce bude zvláštní vydání diskusního pořadu Čaj pro dva v pátek od 16. hodin ze studií Chorvatského rozhlasu – Rádia Split. Hosté Martina Ježka budou diskutovat o turistickém ruchu v Chorvatsku, o proměnách klientely v průběhu dvaceti let nezávislého Chorvatska a o budoucnosti této destinace.

Chorvatský týden – 6. až 10. června 2011 na Dvojce
Více na dvojka.rozhlas.cz