Hlavní navigace

DWDM systém s propustností 10 Gbit/s

[Tisková zpráva]

Sdílet

DWDM systém s propustností 10 Gbit/s

Paříž, 25. února 2003 – Největší řecký telekomunikační operátor Hellenic Telecommunications Organization S.A. (OTE) si vybral řešení společnosti Alcatel (pařížská burza: CGEP.PA a americká burza NYSE: ALA) poskytující podmořské a pozemní přenosy dat založené na multiplexu vlnové délky (DWDM – dense wavelength division multiplexing). Nová infrastruktura významně rozšíří kapacitu a pokrytí sítě společnosti OTE zejména v průběhu Olympijských her v Aténách v roce 2004. Ukončení projektu, který bude zahrnovat podporu síťových služeb a budoucí upgrady, je plánováno na konec tohoto roku.

V rámci projektu má Alcatel navrhnout a nainstalovat podmořský kabelový okruh, rozšířit místní síť společnosti OTE a zvýšit propustnost jejího připojení do mezinárodní sítě. Systém se bude skládat ze dvou 350kilometrových kabelů; podmořská část systému bude realizována s využitím technologie určené pro dlouhé a extrémně dlouhé instalace Alcatel 1640 WM bez opakovačů a s propustností 10 Gb/s. Tato část sítě zajistí propojení ostrova Korfu v Řecku s jihoitalským Bari. V pozemní části místní síť využije systém Alcatel 1686 WM a spojí Korfu s neostrovními městy Řecka jako jsou Atény, Kozani, Ioanninu, Larissu, Patras a Soluň.

„Jsme velice potěšeni, že můžeme prohloubit naše dlouhodobé vztahy s OTE a pro Olympijské hry 2004 podpořit rozšíření sítě tohoto operátora,“ konstatoval Jean Godeluck, prezident pro podmořské sítě společnosti Alcatel. „Výběrem síťové technologie společnosti Alcatel pro kombinované pozemní a podmořské řešení OTE potvrdila znovu naši příslušnost ke světové špičce v tomto oboru.“

Více o spolupráci OTE a společnosti Alcatel

Alcatel a OTE spolupracují na mnoha důležitých podmořských projektech po celém světě. Patří mezi ně systémy Sea-Me-We 3, Black Sea Fiber Optic System (BSFOCS) a Aphrodite (společně s řeckým Telekomunikačním úřadem). Síť Sea-Me-We 3 spuštěná v roce 1997 (zpočátku spojovala jihovýchodní Asii, Blízký východ a západní Evropu) byla později prodloužena a dnes spojuje východní Asii, jihovýchodní Asii, Austrálii, jižní Asii, Blízký východ, jižní, západní a severní Evropu. Síť o celkové délce 40 tisíc kilometrů vede sedmi moři a využívá SDH systém s propustností 2,5 Gb/s, DWDM zařízení a síťový řídící systém společnosti Alcatel. V červnu 2002 získala společnosti Alcatel kontrakt na služby v oblasti školení a řízení zaměstnanců v 39 kabelových stanicích konsorcia Sea-Me-We 3. Majitelem Sea-Me-We 3 je skupina 92 telekomuni­kačních společností jako France Telecom, Deutsche Telecom AG, Telecom Italia, OTE, Etisalat, China Telecom, SingTel, BT, KDD, Telecom Egypt a Saudi Telecom.

O společnosti OTE

Hellenic Telecommunications Organization (OTE S.A.) se svými deseti pobočkami vytvořila vedoucí skupinu společností v Řecku a stala se hlavním sponzorem Olympijských her 2004 v Aténách. OTE je podle současné kapitalizace největší řeckou společností figurující na řecké burze Athens Stock Exchange, je mezi 24 společnostmi tvořícími řecký index Morgan Stanley Capital International (MSCI) a je také kotována na burzách v New Yorku a Londýně. Její finanční efektivita je z pohledu zatížení půjčkami trvale nižší, než u jiných evropských telekomunikačních společností. OTE je také vysoce hodnocena mezinárodními ratingovými agenturami (A2 podle Moody a A podle S&P). Nabízí 64 kvalitních produktů a služeb pro podnikatele i koncové uživatele pro které pokrývá všechny telekomunikační potřeby a vede si dobře i v novém konkurenčním prostředí. Díky podílům získaným v jiných telekomunikačních společnostech v oblasti jihovýchodní Evropy a Blízkého východu, oslovuje OTE mobilními a pevnými telekomunikačními službami celkem 60 milionů lidí. Vizí společnosti OTE je stát se prvním operátorem, kterého si řečtí zákazníci a zákazníci v oblasti jihovýchodu Evropy, kde je firma aktivní, vyberou. OTE spolehlivě zvyšuje výnosy celé skupiny a svůj podíl na konkurenčním trhu a respektuje technologické, podnikatelské, ekonomické a sociální změny ve světě. Více informací najdete na internetové stránce http://www.ote.gr.

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel poskytuje komunikační řešení umožňující provozovatelům, poskytovatelům služeb a podnikům dodávat obsah po celém světě a všem druhům uživatelů. Alcatel dává svým zákazníkům možnost soustředit se na optimalizaci jimi nabízených služeb a zvýšení zisků díky svému dlouhodobému vedoucímu postavení v oblasti zařízení pro telekomunikační sítě, jakož i díky odborným znalostem v oblasti inovativních aplikací a síťových služeb. Společnost dosáhla v roce 2002 objemu prodeje 16,5 miliardy EUR a působí ve více než 130 zemích světa.

O produktu 1640 WN společnosti Alcatel

Multiplexer Alcatel 1640 je rozšiřitelné, pružné řešení WDM pro budování vysokokapacitních optických sítí s dlouhými a extrémně dlouhým dosahem. Je navržen pro uspokojení rostoucích požadavků na větší a pružnější propustnost a je ideální pro budování optických terminálových multiplexerů jako část sítí typu bod-bod a optických add/drop multiplexerů (OADM) pro použití v páteřních sítích typu multipoint-multipoint. Upgrade pokrývá budoucí rozšíření kapacity až do rychlostí 1,6 Tb/s.

O produktu Alcatel 1686 WM

Systém Alcatel 1686 WM podporuje 32 kanálů pracujících na různých bitových rychlostech až do 10 Gb/s. Pro oddělení signálů šířících se jedinou světelnou cestou (vláknem) se využívají jejich různé vlnové délky. Aplikacím je díky širokopásmovému zesilovači poskytován vysoký výkon. Zařízení pro korekci chyb (Forward Error Correction) a jejich optické vlastnosti add/drop se využívají pro částečné ukončení vedení ve středních uzlech. Alcatel 1686 WM umožňuje díky monitorovacím funkcím sledovat stav kvality služby (Quality of Service) a kontrolovat plnění dohody uzavřené se zákazníkem v rámci SLA (Service Level Agreement).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).