Hlavní navigace

E-mail snadno a rychle: Nokia představila dva nové přístroje Nokia Eseries optimalizované pro osobní i pracovní e-mail

[Tisková zpráva] Štíhlé, stylové multimediální přístroje Nokia E71 a Nokia E66 nabízejí snadný přístup k řadě e-mailových aplikací včetně Microsoft Exchange

Sdílet

Londýn, Velká Británie/Praha, 16. června 2008 – Společnost Nokia dnes představila modely Nokia E71 a Nokia E66 – nejnovější produkty z řady Nokia Eseries optimalizované pro e-mail. Elegantní Nokia E71 s kompletní klávesnicí QWERTY a stylová vysouvací Nokia E66 snadno zpřístupňují širokou řadu osobních a pracovních komunikačních aplikací, mezi něž patří i Microsoft Exchange, světově nejpoužívanější e-mailové řešení ve firemní sféře. Zahájení distribuce obou přístrojů na klíčových trzích se očekává již v červenci. Nokia E71 a Nokia E66 by se měly prodávat za maloobchodní cenu 350 eur před započítáním daní a subvencí.

„Nokia E71 a Nokia E66 byly navrženy pro uživatele s mobilním životním stylem, kteří požadují rychlý a snadný přístup ke svým osobním a pracovním e-mailovým účtům. V případě těchto dvou přístrojů jsme reagovali na požadavky spotřebitelů tím, že jsme kalendář a kontaktní údaje zpřístupnili jediným stiskem tlačítka,“ sdělil Soren Petersen, Senior vicepresident oddělení Devices společnosti Nokia. „Stejně důležitý je i fakt, že lidé chtějí kvalitně provedené modely, které se příjemně používají a jsou hezké na pohled. Jako hlavní materiál pro oba přístroje byla vybrána nerezová ocel, která jim dodává větší pevnost a nádech vytříbenosti. Nokia E71 a Nokia E66 navíc nabízejí všechny nejnovější multimediální prvky, po kterých lidé touží.“

Snadný přístup k e-mailu jedním dotekem
Nokia E71 a Nokia E66 jsou plně vybaveny pro snadnou instalaci a snadné používání pracovního i osobního e-mailu. Lidé, kteří v práci používají Microsoft Exchange, získají přístup ke svému e-mailu prostřednictvím mobilního e-mailového klienta Mail for Exchange. Ten je součástí výbavy modelů Nokia E71 a Nokia E66. Díky oběma přístrojům Nokia Eseries mají uživatelé v reálném čase spolehlivý přístup ke svému e-mailu, kalendáři, kontaktům i poznámkám a mohou stahovat přílohy v podobě souborů Word, Excel, PowerPoint nebo PDF přímo do svého přístroje.

Modely Nokia E71 a Nokia E66 podporují e-mailové účty více než tisíce poskytovatelů internetových služeb (ISP) z celého světa včetně účtů Gmail, Yahoo! mail a Hotmail. Kromě toho Nokia E71 a Nokia E66 podporují systém Nokia Intellisync Wireless Email a také e-mailové aplikace třetích stran, jako jsou Seven a Visto. Oba přístroje nově nabízejí možnost přepínání dvou uživatelsky definovatelných režimů – například pro pracovní nebo volné dny.

„V době, kdy rychlým tempem roste využití mobilního e-mailu a bezdrátových aplikací, se Nokia díky své rozsáhlé nabídce vysoce kvalitních handsetů nachází v dobré pozici pro řešení potřeb náročných uživatelů a mobilních profesionálů,“ uvedl Andrew Brown, ředitel divize Wireless Enterprise Strategies Global Wireless Practice společnosti Strategy Analytics.

Sofistikovaný nástroj s prvotřídním designem uvnitř i navenek
Nokia E71 s krytem z nerezové oceli a leptanou grafikou je dostupná ve dvou barevných odstínech, šedé nebo bílé oceli, a nese charakteristické znaky kvality a mistrovské práce značky Nokia. Svěží kovový povrch je doplněn barevným displejem, který zobrazuje geniálně jednoduché uživatelské rozhraní. Nokia E71, navržená pro ovládání jednou i oběma rukama, klade zvláštní důraz na ergonomii, což je patrné z jejího štíhlého tvaru a speciálního designu klávesnice.

Nokia E66 je díky zvýrazňujícím prvkům z nerezové oceli a vysouvacímu designu výjimečná na pohled i na dotek. Má stejné funkce jako Nokia E71 včetně vylepšeného kalendáře, kontaktů a upravitelné hlavní tapety. Nokia E66 nabízí speciální doplňky, mezi něž patří orientační senzor, který se automaticky přizpůsobuje prohlížení na celém displeji či tichý režim, když se přístroj obrátí displejem dolů. Nokia E66 je dostupná v barvě bílé nebo šedé oceli a zanechává dlouhotrvající dojem elegantního pracovního nástroje s nevšedním designem.

Nechybí zábava
Kromě e-mailu a správy osobních informací podporují Nokia E71 a Nokia E66 nejnovější služby Ovi včetně map, hudby a sdílení médií, což nároční uživatelé od svého přístroje očekávají. Patří sem rychlé a snadné prohlížení webových stránek prostřednictvím HSDPA, bezdrátové sítě LAN a 3G konektivity; integrované A-GPS a Nokia Mapy pro navigaci; hudební přehrávač s podporou paměťové karty o kapacitě až 8 GB a 3,2megapixelový fotoaparát s automatickým zaostřováním.

Pro podniky všech velikostí
Kromě toho, že Nokia E71 a E66 slouží podnikatelům a menším firmám, jsou také zcela vybaveny rozsáhlou soupravou funkčních prvků pro větší podniky. Mezi ně patří vestavěné kódování jak pro paměť přístroje, tak pro paměťovou kartu. Nokia E71 i Nokia E66 mají integrovanou mobilní podporu VPN, která náročným uživatelům umožňuje přístup k firemnímu intranetu, a zámek přístroje „lock and wipe” k ochraně firemních údajů. Oba modely jsou vybaveny důležitými technologiemi, které umožňují IT oddělením provádět efektivní řízení bezpečnostních nastavení a správu firemních aplikací, dat a vyspělých hlasových funkcí. Nokia E71 a Nokia E66 tak rozšiřují řadu modelů Nokia Eseries, které podporují specifická firemní nastavení.

Stylová příslušenství
Dnes bylo rovněž představeno několik doplňků Nokia, které podporují přístroje Nokia E71 a Nokia E66. Nokia Car Kit CK-100 a Nokia Display Car Kit CK-600 nabízejí pohodlné ovládání, zjednodušenou instalaci a možnost aktualizace softwaru. Nokia Car Kit CK-100 obsahuje dálkové ovládání a hlasové navádění Nokia Talk, zatímco Nokia Display Car Kit CK-600 obsahuje vyjímatelný barevný displej a dálkové ovládání s osvětlenými tlačítky pro aktivní ovládání hovorů. Pokud jde o větší mobilitu, Nokia představila také elegantní headset Nokia Bluetooth Headset BH-212 a držáky Nokia Mobile Holder CR-106 a Nokia Mobile Holder CR-105, které mají doplňovat modely Nokia E71 a Nokia E66.

Mr Wong Soon Nam, viceprezident a vedoucí spotřebitelského marketingu společnosti SingTel, uvedl: „Naši zákazníci se mohou těšit na vynikající a rentabilní emailové řešení, které tvoří služba Broadband on Mobile od společnosti SingTel a nové přístroje řady Nokia Eseries. Mobilní kancelář, kterou budou mít takto neustále s sebou, jim možností bezproblémového získávání informací na cestách přinese nezanedbatelný náskok před konkurencí.“

“Modely Nokia E71 a Nokia E66 naplňují filozofii značky Nokia, která spočívá v kvalitě, spolehlivosti a praktičnosti použití,” sdělil Mr Golinelli, který v divizi domácích mobilních služeb pro spotřebitele společnosti Telecom Italia zastává funkci vedoucího prodeje. “Jelikož širokou škálu našich zákazníků zajímá nejen funkčnost, ale i design, představuje pro nový způsob práce model Nokia E71 ideální koncepci.”

“Protože koncepci firemní mobility přejímá stále více zákazníků, rostou i jejich požadavky na nová řešení a přístroje. Nové modely řady Nokia Eseries, Nokia E71 a Nokia E66, vycházejí vstříc různorodým potřebám našich zákazníků a svým designem i funkčností splňují nároky dnešní propojené společnosti, a to jak během rušného pracovního dne, tak i ve chvílích odpočinku,” oznámil Paulo Cesar Teixeira, viceprezident úseku operací ze společnosti Vivo.

Tiskové materiály lze nalézt na stránkách www.nokia.com/pres­s/ a fotografie v tiskové kvalitě na stránkách www.nokia.com/pres­s/photos. Od úterý 17. června 2008 bude na webových stránkách http://events­.nokia.com k dispozicí také videozáznam z tiskové konference.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).