Hlavní navigace

Eastwoodův stisk a Hemigwayova láska

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu 8. května dorazí od 20.15 hod na Primu COOL Američtí psanci. Hlavními hrdiny akčního snímku jsou dva rebelové, kteří věčně strkají někam nos, vězí v potížích a pro mnohé jsou to jen obyčejní nevděčníci a kandidáti na provaz. Pro lidi z okolí Liberty v Missouri jsou ale úplně jiní – jsou to hrdinové. Jessie, Cole a jejich drsný gang jedou zachránit všechny farmáře, kterým hrozí krádež vlastní půdy. V hlavní roli snímku se objeví Colin Farrell, hollywoodská hvězda a vděčný objekt bulváru pro své pijácké, vztahové a rebelské kousky.

Sdílet

Od 22.05 hod předvede divákům svůj Železný stisk herec a zároveň i režisér Clint Eastwood, který v tomto měsíci (31.5.) oslaví 80. narozeniny. Film z roku 1977 vypráví příběh detektiva Bena, který má problémy s alkoholem. Právě jako nejméně schopný muž z oddělení je tento strážce zákona pověřen vyzvednout v Las Vegas z vězení prostitutku a dopravit ji do Phoenixu, kde má být svědkyní v soudním procesu. Benovi však cestou svítá, že nepůjde o úplně běžné svědectví. Původně měli zastat hlavní role Steve McQueen a Barbra Streisand, ale nepadli si do oka. Později projekt převzal Clint Eastwood a obsadil do něj sám sebe.

NEDĚLE – Historický příběh o osudové lásce, jíž válečné události vyměřily pouze jedinou noc, se začne odvíjet v neděli od 20.15 hod ve snímku Láska a válka. Děj inspirovaný skutečností se odehrává v roce 1918 a vypovídá o osmnáctiletém Ernestu Hemigwayovi, který se zamiluje do zdravotní sestřičky Agnes. Jejich lásku však krutě rozdělí válka. Zatímco Hemigway marně čeká na milostný dopis, Agnes se málem provdá. Ernest to nedokáže překousnout a Agnes později odmítne. Příběh životní lásky nakonec zachytí ve slavném románu Sbohem, armádo. Spisovatel Ernest Hemingway získal Nobelovu cenu za literaturu v roce 1954. Byl čtyřikrát ženatý a v roce 1961 spáchal sebevraždu.

Víkend zakončí od 22.25 hod akční kriminálka Drak přichází se slavným Bruce Lee v hlavní úloze. Bývalý šaolinský mnich Han neomezeně vládne ve své ostrovní pevnosti a nikdo netuší, že je zločincem pašujícím drogy. K účasti k pravidelně pořádaným bojovým turnajům se přihlásí také postava ztvárněná Brucem Lee, která zároveň přijíždí pomstít smrt své sestry. Už ve svém druhém souboji předvede neuvěřitelný kop a vrcholem je pak souboj s hlavním protivníkem v zrcadlové místnosti. Filmový koktejl namíchaný z hongkongských bojových filmů, bondovek a s citací Wellese na závěr. Film Drak přichází byl bohužel posledním natočeným dílem herce Bruce Lee. Měsíc po jeho dokončení totiž legendární bojovník za nevyjasněných okolností zemřel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).