Hlavní navigace

Edee CMS pro Intranet i webové prezentace Skupiny ČEZ

[Tisková zpráva] Skupina ČEZ využívá efektivní prostředí pro vzájemnou komunikaci a sdílení dat - nový intranet. Komplexní řešení, využívající publikační systém Edee CMS, dodala internetová agentura FG Forrest. Ta jej nyní zavádí také v rámci webových prezentací skupiny.

Sdílet

„Při implementaci Edee CMS v tak komplexním prostředí, jakým je rychle se rozvíjející Skupina ČEZ, se nám opět potvrdilo, jak důležité je kvalitní a flexibilní řešení pro správu intranetových a internetových prezentací umožňující maximální přizpůsobivost potřebám klienta a zároveň zachování osvědčených postupů i standardů tvorby a správy webových prezentací,“ říká k projektu pro 14 tisíc zaměstnanců Skupiny ČEZ Client Service Manager agentury FG Forrest Lubor Zoufal.

Intranet je provozován na platformě Oracle Portal a jeho obsah má na starost více než 200 garantů. Využívají ho všechny klíčové společnosti Skupiny ČEZ. Pro skupinu je nyní stěžejním nástrojem pro každodenní prezentaci novinek a dalších potřebných informací.

V návaznosti na projekt intranetu bude Skupina ČEZ využívat Edee CMS také v rámci všech svých internetových prezentací. „Technologie J2EE, na níž je Edee CMS postaven, se nám dlouhodobě osvědčuje pro řešení, kde je požadován maximální výkon a udržitelný kontinuální rozvoj. Systém je tak možné efektivně nasadit do různých prostředí,“ podotýká Product Development Manager FG Forrest Michal Franc.

Edee CMS je uživatelsky přívětivý a srozumitelný systém pro publikaci obsahu intranetových a internetových prezentací vyvinutý agenturou FG Forrest. Je vždy přizpůsoben konkrétnímu projektu tak, aby uživatelé disponovali pouze funkcemi pro správu vybrané stránky. Prostřednictvím profesionálně vytvořených šablon, plně oddělujících obsah od vzhledu, je možné publikovat bez znalostí internetových technologií a rizika nevhodného zásahu do zdrojového kódu. Systém je postaven na technologii J2EE, která zajišťuje stabilní fungování i přenositelnost mezi různými platformami a využití různých úložišť dat. Edee CMS splňuje nároky na přístupnost webů státní správy a požadavky SEO (optimalizace pro vyhledávače).