Hlavní navigace

Multimediální netbook Eee PC Seashell 1201PN s podporou Full HD

[Tisková zpráva] ASUS představil netbook Eee PC Seashell 1201PN určený zejména pro multimediální využití. Model 1201PN je vybaven procesorem Intel Atom N450 a novou generací grafické platformy NVIDIA ION, která umožňuje přehrávání filmů v rozlišení Full HD 1080p. Novinka disponuje širokoúhlým displejem s poměrem stran 16 : 9 o velikosti 12,1" a rozlišením 1366×768 bodů. Také virtuální 5.1kanálový zvuk SRS Premium Sound je v dané kategorii nadstandardem.

Sdílet

Netbook mohou uživatelé připojit prostřednictvím portu HDMI k HDTV a vychutnat si videa v rozlišení Full HD 1080p doplněná o kvalitní 7.1 kanálový zvuk.

Eee PC Seashell 1201PN obsahuje řadu předinstalovaných programů – přehrávač videa TotalMedia Theater od firmy ArcSoft nabízí intuitivní uživatelské rozhraní a podporuje mnoho multimediálních formátů a kodeků. Zásuvný modul* ArcSoft SimHD vylepšuje video ve standardním rozlišení na HD kvalitu, čímž zajišťuje ostrý obraz s živějšími barvami.

* ArcSoft SimHD podporuje u přehrávače TMT pouze kodek MPEG2.

Netbook s lepšími funkcemi
Pod štíhlým krytem, který poutá pozornost elegantními křivkami, se ukrývá ergonomická chiclet klávesnice, s níž je i delší psaní pohodlné. Multidotykový touchpad umožňuje intuitivně pracovat s fotografiemi nebo prohlížet internet. Uživatelé mohou třemi prsty přibližovat a oddalovat obrázky nebo je pomocí dvou prstů otáčet. Pohyb na webových stránkách je také velmi snadný a rychlý – stačí posunout prst v požadovaném směru na multidotykovém touchpadu.

Rozšířené jsou i možnosti připojení – ASUS 1201PN nabízí technologii Bluetooth V2.1, díky čemuž lze bezdrátově telefonovat přes Skype, poslouchat hudbu nebo synchronizovat mobilní zařízení. Zásluhou této technologie připojí uživatelé netbook k internetu přes 3G Bluetooth smartphone. Samozřejmostí je podpora bezdrátového standardu 802.11n.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).