Hlavní navigace

Ekonomické systémy Money pomůžou firmám na Slovensku s přechodem na euro

[Tisková zpráva] Společnost CÍGLER SOFTWARE připravuje všechny své ekonomické a pokladní systémy nabízené a používané na Slovensku na zavedení eura. Pomáhá tak slovenským firmám a podnikatelům i jejich českým partnerům plynule zvládnout přechod na novou měnu.

Sdílet

Brno, 27. března 2008 – Společnost CÍGLER SOFTWARE s předstihem oproti oficiálnímu harmonogramu umožňuje slovenským firmám a podnikatelům připravit se na zavedení nové měny euro na Slovensku a zvládnout tak plynule celý proces přechodu. „Zavádění eura na Slovensku věnujeme mimořádnou pozornost a do našich ekonomických i pokladních systémů jsme změny začali zapracovávat prakticky v okamžiku, kdy slovenský parlament schválil odpovídající legislativu,“ říká ředitel slovenské pobočky CÍGLER SOFTWARE Dušan Peško. „Víme, že i spousta českých firem má své pobočky a aktivity na Slovensku. Můžeme je ujistit, že jsme připraveni jim pomoci s bezproblémovým přechodem Slovenska na euro,“ dodává Dušan Peško.

Harmonogram přechodu schválený slovenským parlamentem počítá se zavedením eura jako jediné měny na Slovensku od 1. ledna 2009. Od srpna 2008 pak platí všeobecná povinnost uvádět ceny současně ve slovenských korunách a v eurech (přesné podmínky a výjimky upřesňuje vyhláška Ministerstva hospodářství SR). Povinnost uvádění duálních cen platí až do 1. ledna 2010, nicméně i později je mohou firmy uvádět dobrovolně. Po zavedení eura od 1. ledna 2009 pak bude možné ještě šestnáct dní platit slovenskými korunami v hotovosti a až poté jako jediná oficiální měna pro hotovostní i bezhotovostní platby bude přípustné pouze euro.

„Ještě před schválením potřebné legislativy jsme využívali předběžné materiály Národní banky Slovenska a byli jsme v kontaktu s našimi zákazníky z různých oborů a firem všech velikostí. Tím jsme získali velmi jasnou představu o problémech, se kterými se budou muset uživatelé našich ekonomických a pokladních systémů vyrovnat,“ vysvětluje Dušan Peško. „Po velmi náročném analyzování a programování můžeme dnes prohlásit, že ekonomické i pokladní systémy společnosti CÍGLER SOFTWARE budou k přechodu na euro plně připravené a umožní všem podnikatelům a firmám změny uskutečnit plynule a v souladu se schválenou legislativou,“ říká Dušan Peško.

„Používání duálních cen se netýká jen pokladních nebo účetních systémů. S duálními cenami musí umět pracovat všechny systémy ve firmě a musí pak zvládnout přechod tak, aby se zákazníci ani zaměstnanci nesetkali s žádným problémem,“ dodává ředitel slovenské pobočky.

CÍGLER SOFTWARE také apeluje na všechny slovenské firmy a podnikatele, aby přechod na jednotnou evropskou měnu nepodceňovali a připravili se s předstihem. „Zejména majitelé starších registračních pokladen nebo ekonomických systémů, které používají již několik let beze změn, by si měli včas ověřit, jestli původní dodavatel ještě vůbec existuje a zda je připraven jim dodat novou verzi nachystanou na používání eura,“ varuje Dušan Peško.

Více než deset tisíc současných uživatelů systémů CÍGLER SOFTWARE na Slovensku i potenciální noví zákazníci se můžou spolehnout, že CÍGLER SOFTWARE jim s přechodem na euro pomůže. „Naše ekonomické i pokladní systémy se po všech stránkách na novou měnu připravují a naše vlastní kapacity i kapacity našich partnerů jsou více než dostatečné na to, abychom s tímto procesem co nejvíce pomohli současným i potenciálním novým zákazníkům,“ dodává Dušan Peško. Stejně tak má CÍGLER SOFTWARE dostatek kapacit pro zákazníky z České republiky, kteří mají své pobočky a aktivity na Slovensku, a pomůže jim s bezproblémovým a bezpečným zvládnutím celého procesu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).