Hlavní navigace

Elegantní a stylové: nové přenosné pevné disky pro uživatele Mac

[Tisková zpráva] S rozhraním USB 3.0 SuperSpeed a FireWire 800

Sdílet

Praha, 1. prosince 2010 – Verbatim představil externí pevný disk, který byl vytvořen speciálně pro komunitu Mac – Store ‘n’ Go Mac Portable Hard Drive. Jeho elegantní, minimalistický design v černém nebo bílém lesklém provedení ladí s každým MacBookem. Verze pro uživatele Mac obsahuje kombinované rozhraní USB 3.0 SuperSpeed/Fi­reWire 800 a souborový systém HFS+, zatímco druhá verze nabídne rozhraní USB 3.0 SuperSpeed a souborový systém FAT32 a je tudíž vhodná i pro uživatele PC. Oba modely jsou k dostání v obchodech s kapacitou 500 GB za doporučené ceny 2 589 Kč (verze s jedním rozhraním) a 2 869 Kč (verze s dvěma rozhraními). Model s kapacitou 1 TB bude k dostání v prvním čtvrtletí 2011. 
 
  • Elegantní, minimalistický  design v černém nebo bílém provedení
  • Kapacita 500 GB nebo 1 TB
  • Verze pro Mac obsahuje rozhraní 1× FireWire 800 Port a 1× USB 3.0 Mini-B, souborový systém HFS+ a je plně kompatibilní se zálohovacím softwarem Apple Time Machine
  • Verze pro Mac i PC obsahuje rozhraní 1× USB 3.0 Mini-B, souborový systém FAT32 a po použití přiložené formátovací utility je rovněž kompatibilní s Apple Time Machine
  • Software GREEN BUTTON snižuje spotřebu energie
  • Stylové balení Crystal Box
 

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Obě verze přenosného pevného disku Verbatim Store ‘n’ Go Mac nabízejí kapacitu 500 GB (k dostání již nyní) a 1 TB (k dostání od prvního čtvrtletí 2011). Rozhraní USB 3.0 SuperSpeed umožňuje až desetkrát rychlejší datové přenosy než USB 2.0 (z hlediska rychlosti sběrnice USB). Verze pro uživatele Mac nabídne jeden port FireWire 800 a jeden USB 3.0 Mini-B. Tato kombo jednotka obsahuje formátování HFS+ a je plně kompatibilní se zálohovacím softwarem Apple Time Machine. 

Potěší  i designem

„Disk zaujme i po estetické stránce. Jelikož byl navržen především pro uživatele Mac, jeho stylový vzhled ladí s elegancí počítačů Mac a je vhodnou volbou pro ty, kdo oceňují jak funkcionalitu, tak i formu,“ vysvětluje Kai Miroschnik Business Development Manager HDD, Verbatim EUMEA. 

Software pro úsporu energie

Přímo na disku Verbatim Store ‘n’ Go Mac se nachází software GREEN BUTTON, který snižuje spotřebu energie tím, že po určené době nečinnosti nebo po manuálním kliknutí na příslušnou ikonu automaticky uvede disk do úsporného režimu, a tím prodlužuje jeho životnost. 

Verbatim Store ’n’ Go Mac portable HDD USB 3.0 500 GB Černý
Verbatim Store ’n’ Go Mac portable HDD USB 3.0 500 GB Bílý
Verbatim Store ’n’ Go Mac portable HDD FW800/USB 3.0 500 GB Černý
Verbatim Store ’n’ Go Mac portable HDD FW800/USB 3.0 500 GB Bílý
Verbatim Store ’n’ Go Mac portable HDD USB 3.0 1 TB Černý
Verbatim Store ’n’ Go Mac portable HDD USB 3.0 1 TB Bílý
Verbatim Store ’n’ Go Mac portable HDD FW800/USB 3.0 1 TB Černý
Verbatim Store ’n’ Go Mac portable HDD FW800/USB 3.0 1 TB Bílý
 

# # #

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).