Hlavní navigace

Elegantní barevné 14” notebooky řady E se rozrostly o nové hardwarově vylepšené modely

[Tisková zpráva] Tak půvabné a tak snadno se používají

Sdílet

 • Okamžitý přístup k internetu tzv. Quick Web Access bez nutnosti startovat operační systém
 • Pro Sony typická funkční tlačítka ASSIST a VAIO
 • Procesor z poslední řady Intel® Core™ a grafická karta ATI Mobility™ Radeon 5000
 • Jasná nadstandardně kontrastní obrazovka VAIO Display s LED podsvícením
 • Široká možnost připojení zajištěná čtyřmi USB výstupy a vysokorychlostním portem eSATA/USB.

Uživatelsky přívětivá řada multimediálních notebooků VAIO E nyní přichází s hardwarově vylepšenými, elegantními 14“ modely.

Tyto jasně zářivé počítače s obrazovkou o úhlopříčce 35,3 cm jsou ideální na každodenní brouzdání po internetu, blogování, i práci s různými mediálními soubory. Charakterizuje je totiž velký úložný prostor, dobrá grafická karta a jasný 14“ displej vměstnaný do svůdně tenkého těla.

Všechny počítače série E byly od počátku konstruovány s důrazem na velice intuitivní obsluhu. Dotkněte se tlačítka WEB a můžete surfovat po internetu bez nutnosti načtení vlastního operačního systému. Podobně příjemná je možnost rozdělení obrazovky na dvě poloviny pro dvě webové stránky při spuštění funkce Quick Web Access. Funkční tlačítko ASSIST vás zase jediným stiskem přenese do služby VAIO Care, která vám pomůže diagnostikovat a vyřešit případný technologický problém.

Uvnitř všech notebooků VAIO E Series 14" najdete letošní řadu procesorů Intel® Core™ i3. Procesor je doplněn 4GB vysokorychlostní DDR3 pamětí pro snadné řešení každodenních počítačových úkonů. Grafická karta ATI Mobility Radeon™ řady 5000 zajišťuje svižnou práci s multimediálními soubory včetně snadné editace fotografií a práce s HD filmovými podklady. Po straně počítače najdete 3 USB porty, které doplňuje konektor vysokorychlostního eSATA/USB. Ten umožňuje až pětinásobně rychlejší přenos dat než umí klasické USB 2.0.

Soubor programů vytvořených speciálně pro SONY VAIO se stará o zlepšení zážitků při práci s hudebními, fotografickými a video soubory uloženými v mediální knihovně. Dostanete se do ní okamžitě stiskem tlačítka VAIO na předním panelu počítače. Editace filmů, fotografií a jejich výměna s přáteli je teď snadnější než kdykoli dřív díky PMB VAIO Edition (Picture Motion Browser).

Série VAIO E 14” se už na první pohled vymyká veškeré konkurenci. Jistě zaujme matně černou případně bílou, červeno-růžovou nebo modrou barvou s jemným vzorem na víku notebooku. Stříbrné logo VAIO se doslova vznáší nad horním víkem počítače a zvýrazňuje hloubku vysoce lesklého povrchu. Uvnitř přístroje zaujme ovládací plocha dotykového „touchpadu“ dokonale propojená s lesklou ergonomickou opěrou pro zápěstí.

VAIO displej s LED podsvícením o úhlopříčce 35,5 cm nabízí rozlišení 1600×900 bodů a širokoúhlý poměr stran 16:9. Jeho vysoký kontrast a barevné podání ho přímo předurčují pro sledování filmů, digitálních snímků a dalších dokumentů.

Nejnovější multimediální notebooky VAIO E série 14” budou k dispozici od konce července 2010.

Model VAIO VPCEA2S1E

 • Procesor: Intel® Core™ i3–350M 2.26GHz
 • Operační systém: Windows® 7 Home Premium (64-bit)
 • Paměť: 4GB DDR3 SDRAM (1066 MHz)
 • Pevný disk: 500GB (5400 rpm)
 • Obrazovka: 35.5cm (14.0”) 16:9 VAIO Display (1600×900) with LED backlight
 • Grafická karta: ATI Mobility Radeon™ HD 5145 with 512MB VRAM
 • Optická mechanika: DVD±RW/±R DL/RAM
 • Váha a rozměry: 2.35kg (včetně baterie); 238.7×27.3×345.8 mm (hloubka x výška x šířka)
 • Ostatní: WLAN 802.11b/g/n; Bluetooth 2.1+EDR; MOTION EYE® kamera; stereo audio s Dolby Home Theater v3; HDMI výstup; 3×USB 2.0, eSATA/USB; WEB/ASSIST/VAIO tlačítka pro Quick Web Access; barevné provedení: černá / bílá / červeno-růžová / modrá barva

O společnosti Sony:
Sony je přední celosvětový inovátor v oblasti výrobků audio, video, komunikačních a informačních technologií jak pro soukromé spotřebitele, tak i pro profesionální trhy. Jméno Sony má dobrý zvuk díky audiovizuálním výrobkům, jako je televizor BRAVIA™ LCD s vysokým rozlišením (HD), digitální fotoaparát Cyber-shot™, kamkordér Handycam® nebo MP3 přehrávač Walkman® a dále osobní počítače VAIO™ a profesionální HD vysílací zařízení, které využívá zejména technologii XDCAM™ HD. Společnost nabízí v oblasti vysokého rozlišení kompletní hodnotový řetězec a díky své činnosti na poli spotřební elektroniky, hudby, záznamu a přenášení obrazu, her a online zařízení je Sony jednou z předních světových značek pro digitální zábavu. Po celém světě zaměstnává na 170 000 pracovníků.

Díky svému dlouhodobému fotbalovému partnerství – jako oficiální sponzor Ligy mistrů UEFA do roku 2012, jako oficiální partner FIFA do roku 2014 a jako globální sponzor mistrovství světa ve fotbale v letech 2010 a 2014 – má společnost Sony podíl na nadšení miliónů fotbalových fanoušků po celém světě. Více informací o Sony Europe najdete na adresách http://www.sony-europe.com a http://www.sony-europe.com/pres­scenter