Hlavní navigace

Elegantní integrace zálohování a bezpečnosti dat

[Tisková zpráva] Praha – 25. června 2008 – Společnost Symantec, jednička na trhu řešení pro bezpečnost, archivaci, obnovu a dostupnost dat, nabízí hodnotnou integraci svých produktů Symantec Endpoint Protection 11.0 a Symantec Backup Exec 12, která zajišťuje každému uživateli těchto systémů "čistou" zálohu neinfikovaných dat a jejich okamžitou obnovu.

Sdílet

Integrace zálohování a bezpečnosti
Podniky čelí rostoucím potřebám na zajištění toho, aby jejich IT prostředí bylo vhodně chráněno proti hrozbám, živelným pohromám a i těm nejjednodušším lidským chybám.

Symantec Backup Exec 12 staví mosty k jiným produktům od společnosti Symantec, čímž nabízí hodnotnou integraci s předními řešeními na trhu k poskytnutí kompletní ochrany v oblastech bezpečnosti, obnovy a archivace v rostoucích Windows prostředích. Symantec Endpoint Protection 11.0 a Symantec Backup Exec 12 jsou jednoduše integrovány a doplňují stávající řešení ochrany dat, aby data byla bezpečně zazálohována a pomáhají je jednoduše obnovit kdykoliv je to potřeba.

Symantec Endpoint Protection 11.0 a Symantec Backup Exec 12
Aby data byla vždy chráněna proti posledním hrozbám, Symantec založil několik ucelených zdrojů dat o internetových hrozbách na světě.

Symantec Global Intelligence Network sleduje útoky napříč celým internetem. Obsahuje více než 40000 senzorů, které monitorují síťové aktivity ve více než 180 zemích.

Indikátor ThreatCon, který lze nalézt na hlavní stránce www.symantec.com, představuje nejaktuálnější shrnutí bezpečnostní situace v internetu.

Díky Symantec Global Intelligence Network poskytuje Symantec Endpoint Protection 11.0 – přední antivirové řešení Symantecu – rozšířenou ochranu vůči hrozbám a nepřekonatelnou obranu laptopů, desktopů a serverů proti škodlivým kódům.

Integrace Symantec Backup Exec 12 a Symantec Endpoint Protection 11.0 umožňuje administrátorům spuštění automatické, proaktivní zálohy kdykoliv indikátor ThreatCon dosáhne přednastavené úrovně. Tato funkcionalita napomáhá zajistit, že existuje „čistá“ záloha neinfikovaných dat a je možné z ní okamžitě obnovit v případě, že vir nebo hrozba pronikne do systému.

Integrace s indikátorem ThreatCon
Tato vlastnost je dostupná každému uživateli Symantec Backup Exec 12 a Symantec Endpoint Protection 11.0. Jak bylo zmíněno dříve, indikátor ThreatCon v Symantec Endpoint Protection 11.0 využívá celosvětové analýzy a znalostní báze reprezentované Symantec Global Intelligence Network, čímž poskytuje cenná upozornění na hrozby, a tím denně chrání miliony zákazníků na celém světě proti virům a červům napadájících jejich sítě.

V Symantec Backup Exec 12 mohou být zálohovací úlohy nakonfigurovány tak, aby se spustily, pokud indikátor ThreatCon dosáhne definované úrovně. Tento parametr zálohovací úlohy a šablony zálohování poskytuje dostatečnou flexibilitu pro téměř jakýkoliv způsob zálohování, který Symantec Backup Exec 12 podporuje.

Administrátor povolí tuto vlastnost zašktnutím volby „Run backup immediately when an elevated Symantec ThreatCon level is reached“ a vybráním ThreatCon úrovně, při jejímž dosažení bude záloha spuštěna. Například administrátor SQL serveru může nastavit spuštění zálohy, pokud indikátor ThreatCon dosáhne úrovně 3.

Tyto zálohy budou okamžitě spuštěny s nejvyšší prioritou, pokud indikátor ThreatCon dosáhne specifikované úrovně. Integrace Symantec Backup Exec 12 a indikátoru ThreatCon ochrání vaše servery, aplikace a soubory ještě před tím, než si uvědomíte, že hrozba byla namířena proti nim.

Je třeba si uvědomit skutečnost, že záloha bude spuštěna téměř okamžitě, jakmile se úroveň ThreatCon změní na nastavenou hodnotu. Alternativně lze vytvořit „nouzovou“ úlohu jako kopii již existující úlohy a nastavit ochranu pomocí integrace ThreatCon v rámci této úlohy.

Administrátoři mohou také monitorovat stav bezpečnosti přímo ze Symantec Backup Exec administrativní konzole. Tato integrace vyžaduje instalaci Symantec Endpoint Protection a Symantec Endpoint Protection Manageru na Symantec Backup Exec media serveru. Jakmile jsou tyto podmínky splněny, je zobrazen bezpečnostní souhrn v pohledu monitoru úloh za posledních 24 hodin.

Bezpečnostní souhrn zobrazí souhrn akcí včetně detekovaných, odstraněných a přetrvávajících bezpečnostních rizik a hrozeb na klientech se Symantec Endpoint Protection; souhrn stavu včetně počtu počítačů s vypnutou ochranou; indikátor ThreatCon, hlavní hrozby a nejnovější hrozby; seznam hlavních hrozeb (hrozby kategorie 3 a vyšší podle ThreatCon).

Symantec Backup Exec 12 s integrací indikátoru ThreatCon a Symantec Endpoint Protection 11.0 poskytuje přidanou bezpečnost díky tomu, že kritická data a systémy jsou proaktivně a automaticky chráněny. Vždy je dostupná neinfikovaná kopie dat v případě, že vir nebo jiný škodlivý kód pronikne na vaše systémy.

Máme-li takto zabezpečeno, že záloha neobsahuje viry nebo jiný škodlivý kód, je vhodně se také zaměřit na to, aby se k takto zálohovaným datům nedostal nikdo nepovolaný. Způsob můžeme zvolit různý od zabránění fyzického přístupu k zálohovaným datům, což ne vždy bývá 100% možné, až po využití různých šifrovacích mechanismů.

Šifrování pak funguje jako zámek a pouze vlastník klíče může tento zámek odemknout. Stejně jako u běžných zámků i u šifrování si můžeme vybrat z několika úrovní, které se od sebe liší bezpečností. Symantec Backup Exec 12 umožňuje šifrovat zálohovaná data pomocí algoritmů AES-128 a AES-256, tedy těmi nejbezpečnějšími. Základní součástí šifrování je také pokročilá správa šifrovacích klíčů, které jsou používány jak pro toto šifrování, tak v případě, že se rozhodneme použít hardwarové šifrování, které uvedla poslední, čtvrtá generace LTO mechanik. Z jednoho místa lze tedy jednoduše spravovat přístup k jednotlivým zašifrovaným zálohám, a to bez obavy ze ztráty toho správného klíče, bez kterého bychom se k takto zabezpečeným datům nedostali.

Závěrem
V současnosti většina z nás požaduje přístup k datům, aplikacím a síťovým infrastrukturám 24 hodin, 7 dní v týdnu. Požadujeme přístup k informacím kdykoliv a odkudkoliv. To znamená, že servery, operační systémy a aplikace musejí být chráněny na všech úrovních infrastruktury. Symantec Backup Exec 12 pomáhá chránit tyto infrastruktury, informace i vztahy mezi nimi díky integraci předních řešení společnosti Symantec, čímž efektivně chrání, zálohuje a archivuje kritické informace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).