Hlavní navigace

Elektronická peněženka - skok pro peníze

[Tisková zpráva]

Sdílet

Elektronická peněženka – skok pro peníze

Mikroplatební a věrnostní systém I LIKE Q zprovoznil společně s eBankou dobíjení první elektronické peněženky v České republice

Tisková zpráva Villusion, a.s.
Praha, 14. února 2001

Velký skok pro placení na českém Internetu představuje uvedení elektronické peněženky v rámci mikroplatebního projektu I LIKE Q ( www.ilikeq.cz ). Uživatelé si nyní mohou velmi jednoduše, rychle a bez poplatků nabíjet svou peněženku a nakupovat s ní na Internetu pomocí mikroplateb především digitální zboží jako elektronické publikace ( www.neknihy.cz ) nebo loga do mobilních telefonů ( www.nabit.cz ).

I LIKE Q ( www.ilikeq.cz ) je prvním evropským projektem mikroplateb, placení částek v řádech halířů až stokorun pomocí virtuální měny Q, který odstartoval v prosinci 2000. Po 2 měsících provozu používá I LIKE Q již 15 serverů a přes 10 tisíc uživatelů.

Nyní mohou své prostředky doplnit i zasláním peněz z reálné banky. „Stejně jako nosíme v kapse klasickou peněženku s pár sto či tisícikorunami, můžu si naplnit i svou elektronickou peněženku,“ vysvětluje posílání peněz Nikola Rafaj, předseda představenstva Villusion. „Z účtu u jakékoliv české banky si jen pošlu peníze platebním příkazem k I LIKE Q.“

K platbám uživatelé používají novou virtuální měnu Q, jejíž reálná hodnota je vázána pevným kursem k české koruně v poměru 100 Q = 1 Kč. Obě dvě měny jsou mezi sebou plně směnitelné. I LIKE Q je navíc doplněno o věrnostní systém, který umožňuje internetovým serverům odměňovat své uživatele Qéčky, které mají stejnou hodnotu jako „nakoupené“.

Villusion

Villusion /vi'lu:žęn/, a.s. je mladá česká internetová společnost, která za podpory Sun Microsystems vyvíjí přelomové technologie pro placení virtuální měnou a věrnostní systémy. V týmu Villusionu pracují lidé se zkušenostmi z eBanky a úspěšné vývojářské NetBeans. Po uvedení projektu v České republice bude následovat expanze do dalších evropských zemí. Další informace naleznete na www.villusion.cz

Sun Microsystems

Od založení v roce 1982 dovedla jedinečná vize „Síť je počítačem“ (The Network Is The Computer) společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) až do postavení špičkového poskytovatele vysoce kvalitního hardware, software a služeb, které pohánějí Internet, umožňují firmám na celém světě provozovat své podnikové systémy, využívat služeb Internetu a nabízet a prodávat své produkty a služby elektronickou cestou. S ročními výnosy 17,6 mld. USD působí společnost Sun ve více než 170 zemích světa ( www.sun.com ).

eBanka

eBanka je tradičním dodavatelem platebních systémů pro různé typy obchodních projektů na českém Internetu. Banka vítá projekt I LIKE Q, cení si nabídky firmy Villusion, a.s. na spolupráci. V současné době připravuje eBanka další platební systémy, které umožní novou, zcela bezpečnou formu placení za služby poskytované na Internetu ( www.ebanka.cz ).

Pro další informace o I LIKE Q kontaktujte prosím:

Nikola Rafaj
nikola.rafaj@vi­llusion.com
Tel. +420–2 2278 0286

Martin Prager
martin.prager@vi­llusion.com
Tel. +420–2 2278 0155

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).