Hlavní navigace

Elektronický archiv závěrečných prací MU získal prestižní cenu

[Tisková zpráva] Zástupci Masarykovy univerzity získali cenu Inforum poprvé. Byla udělena na základě výsledků hlasování přibližně 600 účastníků třináctého ročníku konference INFORUM, která se konala 22. až 24. května 2007 v Praze. Konference je zaměřena na elektronické informační zdroje a jejich profesionální využívání ve vědě, výzkumu, vzdělávání a podnikání, především v České republice, na Slovensku a v zemích střední a východní Evropy. Je určena pro pracovníky odborných a veřejných knihoven, manažery, vědecké a výzkumné pracovníky, lékaře, vysokoškolské učitele, specialisty v oblasti ICT a pracovníky veřejné správy.

Sdílet

Archiv závěrečných prací zpřístupnila MU jako první vysoká škola v ČR v úplném rozsahu současně s dalšími službami. Veřejnost má možnost vyhledávat práce tematicky (podle fakulty, studia, jména, roku absolvování, dosaženého titulu, pracoviště závěrečné práce nebo programu či oboru studia) i fulltextově podle zadaných řetězů znaků vyskytujících se v textu práce. Absolventské práce jsou k dispozici všem prostřednictvím Informačního systému Masarykovy univerzity http://is.muni.cz/.

Již samotné zveřejnění prací představuje součást úsilí o zajištění kvality vysokoškolských prací a transparentnosti výsledků vzdělávání. Proto také jednou z dalších důležitých služeb Informačního systému MU (IS MU) je možnost kontrolovat práce za účelem odhalení plagiátu. Služba je dosud zcela ojedinělá v tom, že ji mají k dispozici všichni uživatelé na MU, tedy nejen učitelé ale také studenti, a práce jsou porovnávány se všemi dokumenty v IS MU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).