Hlavní navigace

Email.cz úspěšně testoval server Sun Fire V880

[Tisková zpráva]

Sdílet

Email.cz úspěšně testoval server Sun Fire V880

BRNO, 3. října 2002 – Server Email.cz provedl úspěšné testy serveru Sun Fire V880 v konfiguraci 32 GB RAM, 12 Fibre Channel disků s kapacitou 36,4 GB a 10 000 ot/min, operační systém Solaris 9, softwarový RAID.

Testování, které probíhalo po dobu dvou týdnů, se uskutečnilo na přelomu června a července letošního roku. Účelem testů bylo ověření výkonnosti hardware s možností využití serveru jako centrálního databázového stroje pro Email.cz.

„Přestože testování bylo časově omezeno, neprojevily se při testování žádné potíže. Při snížení výkonnosti serveru na polovinu, kdy došlo k odebrání čtyř procesorů a 16 GB RAM, byl stroj i při prokázání vyššího loadu schopen bez problémů plnit příchozí požadavky,“ řekl Roman Franc, ředitel společnosti Email.cz. „Testovaný stroj lze hodnotit jako vysoce výkonný v oblasti náročných internetových aplikací, a to i při poloviční konfiguraci,“ do­dal.

Testy dále prokázaly, že server Sun Fire V880, přestože je zařazen do kategorie „workgroup“ serverů, se dá porovnávat se servery řady „enterprise“, zejména díky svému výkonnostnímu potenciálu, škálovatelnosti, jednoduché údržbě a dostupnosti.

V současnosti je Email.cz včetně reklamního systému provozován na 11 serverech různého výkonu a konfigurace. V případě nasazení Sun Fire V880 místo současného multiplatformního řešení by došlo k úspoře nákladů spojených s údržbou dat.

Bližší informace o testovaném serveru můžete najít na adresách:

http://www.sun­.com/servers/en­try/880/
http://www.sun­.com/servers/en­try/880/SunFi­reV880.pdf

KONTAKT PRO DALŠÍ INFORMACE:

Pavel Novák
Eklektik Porter Novelli
Jeseniova 51, 130 00 Praha 3
tel.: 221 419 163, 736 129 029
e-mail:paveln@e­klektik.com