Hlavní navigace

EMC a DataScript pořádají první školení k produktům CLARiiON

[Tisková zpráva] Zákazníci provozující disková pole EMC CLARiiON mají poprvé příležitost absolvovat certifikované školení jejich správy v České republice

Sdílet

Praha, 15. března 2011 – DataScript s.r.o., odborné vzdělávací a tréninkové centrum, a společnost EMC, jednička v úložištích pro virtualizované prostředí, společně připravili první EMC certifikované školení pro správce diskových polí CLARiiON v ČR. IT specialisté tak mají nyní poprvé možnost absolvovat certifikovaný kurz bez nutnosti cestovat do zahraničí. Čtyřdenní školení správy úložišť řady EMC CLARiiON se koná v termínu 11. až 14. dubna 2011 v pražském školicím centru společnosti DataScript.

Disková pole CLARiiON mají  v České republice rozsáhlou instalovanou bázi a informace poskytované v kurzu jsou, díky společným prvkům v administraci, validní i pro nově uvedenou produktovou řadu VNX.

Hlavní náplní chys­taného školení je problematika integrace řešení EMC CLARiiON v prostředí Windows a Linuxu pro Fibre Channel a iSCSI a témata související s jejich provozem a správou. Kurz je koncipován jako velmi interaktivní, s individuálním přístupem a praktickými cvičeními. Další informace o kurzu jsou k dispozici v jeho podrobném popisu (PDF).

„Díky spolupráci s českým zastoupením EMC jsme připravili první certifikovaný kurz, zaměřený na oblíbené řešení pro ukládání a správu dat ve firmách,“ říká Iveta Babulenková, ředitelka společnosti DataScript. „Věříme, že mezi zákazníky provozujícími systémy EMC CLARiiON bude o školení značný zájem, jelikož se poprvé koná v České republice a náklady na jeho absolvování jsou méně než poloviční, v porovnání s kurzy pořádanými v zahraničí.“

Školicí centrum DataScript pravidelně realizuje i další certifikované kurzy k produktům EMC, jako jsou například EMC NetWorker, EMC Avamar či EMC Data Domain.

I přes uvedení nové produktové řady VNX tvoří disková pole CLARiiON CX podstatnou část instalovaných úložišť v České republice a díky své spolehlivosti budou v provozu pravděpodobně ještě dlouho,“ dodává Luděk Šafář, Manager Tech Consultant, společnosti EMC Czech Republic. „Zároveň jsou mnohé postupy použitelné jak pro stávající, tak pro nově instalovaná disková pole. I proto jsme přesvědčeni, že naši zákazníci ocení novou možnost kvalitně proškolit své zaměstnance, aniž by museli cestovat za hranice.“

O společnosti EMC

Společnost EMC je předním světovým dodavatelem systémů, softwaru a služeb pro ukládání a správu dat. Podnikům všech velikostí na celém světě pomáhá zavádět strategie správy informací po celou dobu jejich životního cyklu, které jim jejich data umožňují lépe a za nižších nákladů spravovat, využívat, chránit a sdílet.

Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc.com

O společnosti DataScript

DataScript s.r.o., dceřiná společnost Servodata a.s., je autorizovaným poskytovatelem IT kurzů a certifikací k softwarovým produktům EMC, Microsoft, Oracle, Red Hat a Symantec. Ve vlastních školicích prostorách poskytuje řadu vysoce odborných a respektovaných IT kurzů, specializovaných technologických školení i certifikací IT specialistů, systémových administrátorů a techniků. V nabídce nechybí ani speciální tréninky určené ke zvýšení profesionálních dovedností a schopností odborných pracovníků. DataScript klade důraz nejen na dokonalou teoretickou přípravu a odborné znalosti, ale rovněž i na jejich praktické využití a řešení konkrétních situací.

Více informací najdete na www.datascrip­t.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).