Hlavní navigace

Společnost EMC zvyšuje svůj náskok v oblasti Midrange úložišť v prostředích VMware

[Tisková zpráva] Nové funkce pro správu, ochranu dat a replikaci ve virtualizovaných prostředích představují pro zákazníky klíčové prvky při vytváření virtuálních informačních infrastruktur

Sdílet

HOPKINTON, Massachusetts – 25. srpna 2009 – EMC Corporation (NYSE: EMC), která patří ke světové špičce v oblasti řešení pro informační infrastrukturu, dnes představila nové funkce svých síťových úložných systémů EMC® CLARiiON® CX4. Tyto funkce jsou navrženy speciálně s ohledem na používání ve virtualizovaných prostředích. Společnost EMC díky svým novým produktům dále zvyšuje svůj náskok před konkurencí v oblasti midrange úložišť díky zjednodušené správě, vyšší úrovni konsolidace úložišť a integrované ochraně dat a zajištění nepřetržitého chodu organizace v prostředích VMware. Mezi tyto produkty patří:

 • Software EMC Navisphere® Manager pro virtualizovaná prostředí
 • Možnost nativního připojení UltraFlex™ přes 10Gb/s iSCSI a 8Gb/s Fibre Channel (FC) linku
 • Ochrana a replikace dat pomocí softwaru EMC RecoverPoint a EMC Replication Manager

Tyto nové funkce představují pro zákazníky klíčové prvky při vytváření privátních shluků a „plně virtualizované“ informační infrastruktury.

Multimediální verzi této tiskové zprávy naleznete na webu na adrese: http://www.em­c.com/about/new­s/press/2009/20090­825–01.htm

Protože objem informací se každých osm měsíců zdvojnásobuje, složitost správy v souvislosti s virtuálními prostředími neustále roste.* Největším problémem, kterému čelí správci úložišť ve virtualizovaných prostředích, je určení míry vytížení prostředků úložišť jednotlivými virtuálními počítači. Společnost EMC je prvním výrobcem úložišť, který na tento požadavek reaguje prostřednictvím nativních funkcí zjednodušujících správu, zjišťování a vykazování virtuálních počítačů tak, aby správci úložišť i serverů mohli společně spravovat a sledovat využívání prostředků ve virtuálních i fyzických prostředích.

Vylepšená a zjednodušená ucelená správa prostředí virtuálních serverů
Software Navisphere Manager pro virtualizovaná prostředí zjednodušuje nejsložitější a časově nejnáročnější úlohy správy úložišť prostřednictvím integrace s rozhraními VMware vCenter API a korelací virtuálních počítačů a jejich úložišť. Je tak prvním nativním rozhraním pro správu úložišť. Zákazníkům poskytuje následující možnosti:

 • Řádově několikanásobně urychluje a usnadňuje běžné úlohy, jako jsou identifikace základní příčiny výkonnostních problémů virtuálních počítačů či optimalizace využívání kapacity. Například zjišťování a vykazování prostředí VMware a jeho namapování na back-end úložiště tvořené prostředím 10 serverů VMware ESX se může zkrátit z 200 obrazovek na 2 obrazovky, což představuje 100násobné zlepšení produktivity správců úložiště i prostředí VMware.
 • Umožňuje automaticky zjišťovat a udržovat relace mezi logickým a fyzickým prostředím, a poskytuje tak ucelené zobrazení, které zákazníkům pomáhá zkrátit délku některých úloh z hodin na minuty. Tato funkce spolu s nástrojem EMC Storage Viewer for CLARiiON, bezplatným zásuvným modulem pro VMware vCenter, poskytuje správcům virtuálních počítačů a úložišť společné prostředky pro řešení těch nejsložitějších problémů s úložišti v prostředích VMware.

Vysoké úrovně konsolidace úložiště v prostředích VMware
Protože požadavky virtualizovaných prostředí na přenosovou rychlost neustále narůstají, stávají se prvořadou potřebou nejmodernější možnosti připojení. Pro uspokojení těchto potřeb zákazníků s prostředími VMware nabízí společnost EMC pro úložné systémy CLARiiON CX4 možnost nativního připojení UltraFlex™ přes 10Gb/s iSCSI a 8Gb/s Fibre Channel (FC) linku. Díky své jedinečné technologii UltraFlex umožňuje společnost EMC svým zákazníkům:

 • Kombinovat připojení 1Gb/s iSCSI, 4Gb/s FC, 8Gb/s FC a 10Gb/s iSCSI v jediném systému a dále také nově upgradovat na 10Gb/s iSCSI či 8Gb/s FC linku online. EMC je jediný výrobce úložišť, který nabízí tuto možnost upgradu online pro oba protokoly.
 • Zajistit si budoucí snadnou integraci technologií, jako je například Fibre Channel over Ethernet (FCoE) plánovaná příští rok, které doplňují aktuální přepínaná řešení EMC Connectrix FCoE.

Společnost EMC také zvýšila škálovatelnost prostředí VMware, neboť zákazníkům umožňuje k jednomu úložnému systému CLARiiON připojit až osmkrát více virtuálních počítačů, což představuje jedinečnou škálovatelnost a flexibilitu. Výkonná kombinace širšího přenosového pásma, snadného používání a podpory tisíců virtuálních počítačů je pro zákazníky s prostředími VMware obzvláště důležitá, protože významně zvyšuje efektivitu prostřednictvím vyšší úrovně konsolidace na jedno pole.

Integrovaná ochrana dat a nástroje pro zajištění nepřetržitého chodu organizace pro virtualizovaná prostředí
S přechodem zákazníků na virtualizaci jejich nepostradatelných aplikací roste také důležitost robustních řešení pro zotavení z havárie a zajištění nepřetržitého chodu pro ochranu na úrovni lokalit i celých systémů. Nový software RecoverPoint pro virtualizovaná prostředí zákazníkům poskytuje následující možnosti:

 • Spravovat replikovaná úložiště pro virtualizované a fyzické servery z jediného místa. Tento software představuje jediné řešení integrované s nástrojem VMware vCenter pro automatickou správu replikace virtuálních počítačů.
 • Identifikovat nechráněné virtualizované počítače při současném zlepšování proaktivní správy prostředí prostřednictvím automatických výstrah, především v prostředích CLARiiON.
 • Udržovat výkon a ochranu bez potřeby další přenosové kapacity využitím synchronní i asynchronní vzdálené replikace. Tato nová funkce přináší zákazníkům to nejlepší ze synchronní i asynchronní metody replikace, tedy nulovou ztrátu dat při synchronních operacích a udržení vysokého výkonu se zajištěnou ochranou dat při asynchronní replikaci při I/O špičkách.

Nová verze softwaru Replication Manager navíc také nabízí okamžité obnovení virtuálních počítačů z bitových kopií a tedy silnější ochranu dat a náročnější parametry obnovení. Zákazníkům poskytuje následující možnosti:

 • Ochrana celého virtuálního počítačového prostředí a jednoduché, v grafickém uživatelském rozhraní ovládané obnovení virtuálních počítačů pro plnění náročnějších parametrů obnovení (RTO)
 • Možnost obnovení na úrovni jednotlivých virtuálních počítačů v prostředí VMware ESX Server, což vede k významnému omezení negativních vlivů na chod organizace

Společnost EMC dnes dále představila řešení EMC Proven Solution, které prostřednictvím produktů CLARiiON CX4 a VMware vSphere 4 umožňuje plné využití těchto nových funkcí. K dispozici je nyní dokumentace tohoto řešení poskytující podrobný technický přehled a osvědčené postupy pro konsolidaci nepostradatelných aplikací prostřednictvím virtualizace. Toto řešení využívá funkce softwaru Navisphere Manager pro virtuální prostředí ke zlepšování použitelnosti a identifikuje hranice mezi fyzickými a virtuálními prostředky. Toto řešení prostřednictvím funkcí PowerPath/Virtual Edition pro vyrovnávání zatížení uspokojuje náročné výkonnostní požadavky nepostradatelných aplikací. Obecně toto řešení umožňuje konsolidaci těchto nepostradatelných aplikací k dosažení lepší návratnosti investic do IT infrastruktury.

Organizace na celém světě používají úložné systémy CLARiiON CX4 v prostředích VMware s novými technologiemi pro správu, ochranu dat a replikaci pro virtualizovaná prostředí, stejně jako pokročilé energeticky účinné technologie jako automatické vypínání pevných disků a virtual provisioning (známý také jako thin provisioning), a snižují tak své náklady a zvyšují úroveň služeb.

Tyto nové produkty budou prezentovány ve stánku společnosti EMC na konferenci VMworld 2009, která se koná od 31. srpna do 3. září v Moscone Center v San Franciscu.

Dostupnost
8Gb/s FC řešení je k dispozici od společnosti EMC počínaje dneškem. 10Gb/s iSCSI řešení v síťových úložných systémech CLARiiON bude v nabídce ve třetím čtvrtletí 2009 (jako doplněk k aktuální nabídce 8Gb/s FC a 10Gb/s iSCSI řešení v úložných systémech unified storage Celerra®). Software Navisphere Manager pro virtualizovaná prostředí a nová verze řešení RecoverPoint jsou nyní celosvětově k dispozici. Software Replication Manager bude k dispozici ve třetím čtvrtletí 2009. Všechna řešení jsou k dispozici od společnosti EMC a jejích partnerů Velocity2 Program Partner a Velocity2 Authorized Services Network (ASN) Partner. Dále jsou také nabízena společností Dell.

O společnosti EMC
Společnost EMC Česká Republika je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a bankovní domy. Informace o produktech a službách společnosti EMC lze nalézt na adrese www.emc2.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).