Hlavní navigace

Emgeton představuje miniaturní vysunovací DUAL SIM mobil PICCO

[Tisková zpráva] Nejmenší slide telefon na světě s podporou DUAL SIM

Sdílet

Praha, 19. srpna 2009 – společnost Bell Technology, dodavatel technologicky i designově výjimečné domácí elektroniky Emgeton, uvádí na trh nový mobilní telefon PICCO – nejmenší slide mobilní telefon na světě s DUAL SIM technologií. Emgeton PICCO přináší v jediném miniaturním těle s rozměry 87 × 44 × 17,2 mm a hmotností 77 g včetně akumulátoru plnou funkcionalitu „dvou mobilů“ – umožňuje používat dvě SIM karty zcela nezávisle na sobě.

Mobilní telefon PICCO se stane vysoce stylovým doplňkem každého uživatele, který vyžaduje elegantní a moderní přístroj se solidní funkční výbavou za velmi dostupnou cenu. Přístroj nabízí velmi pevnou konstrukci z tvrzených plastů, která navíc díky netradičnímu barevnému provedení kombinujícímu matné i vysoce lesklé černé odstíny se zlatými prvky působí velmi luxusně. Vysouvací slide systém i přes velmi malé rozměry telefonu nabízí dostatek prostoru pro klávesnici, takže se budoucí majitelé mohou těšit na bezproblémovou ergonomii kombinující přesnou klávesnici s rychlým vnitřním prostředním.

Pro „dva“ telefony dva akumulátory
O obrazovou komunikaci s uživatelem se stará displej s 1,75" úhlopříčkou, více než 64 tisíci barvami a rozlišením 128 × 160 bodů. Mobil pracuje ve dvou frekvenčních pásmech 900/1800 MHz (pro obě SIM nezávisle) a díky Li-Ion akumulátoru s kapacitou 500 mAh vydrží až osm dní v pohotovostním režimu. Emgeton PICCO navíc obsahuje v základním balení dvojici akumulátorů, takže ani úplné vybití jednoho z nich nemusí pro uživatele znamenat okamžitý nástup nuceného offline režimu až do nalezení nejbližší elektrické zásuvky.

Novinka představuje po modelu Noble druhý slide mobil Emgetonu vybavený DUAL SIM technologií. Na rozdíl od Noble je ale rozměrově i cenově výrazně menší a podporuje méně funkcí, které byly pečlivě vybrány, aby vyhověly co nejširší skupině uživatelů. Vyšší slide model Noble, stejně jako manažerský Enzo s klasickou konstrukcí, podporují jako první mobily na světe technologii 3G DUAL SIM. Jsou také doporučovanými telefony pro automobily Škoda, protože jako jediné přístroje podporují plnou synchronizaci kontaktů přes Bluetooth a komfortní práci s nimi na dotykových displejích automobilů.

Majitelé Emgetonu PICCO mohou používat zcela plnohodnotně a nezávisle na sobě ve stejném čase dvě SIM karty různých nebo stejných operátorů. Jakoukoli ze SIM karet, případně obě, je možné dočasně deaktivovat, se zachováním plného přístupu ke kontaktům a SMS zprávám. Emgeton PICCO tedy stejně jako jeho předchůdci Enzo, G20i a Noble představuje dva zcela nezávislé mobilní telefony v jednom, bez jakýchkoli omezení!

Mobilní telefon Emgeton PICCO lze pohodlně ovládat i v zavřeném stavu, protože všechny ovládací prvky se nacházejí na čelní straně – spodní díl slide systému ukrývá pouze klávesnici. Zadní strana přístroje obsahuje vývod kvalitního hlasitého reproduktoru pro funkce handsfree, přehrávání hudby či rádia, a čočku fotoaparátu. Osazený fotografický čip pracuje s rozlišením 0,1 Mpx navrženým pro pořizování fotografií, které uživatel může přiřazovat ke kontaktům v telefonním seznamu.

Pohlídá i tělesný index BMI
Sbírka funkcí telefonu pokryje všechny nejčastější požadavky uživatelů a přináší i netradiční bonusy. Silně pokryta je zejména oblast multimediálních funkcí: v telefonu nechybí FM rádio s nadstandardní možností plánovaného nahrávání vysílání v přesný čas po stanovenou dobu, skladatel vyzváněcích melodií, trojice her (Puzzle, Panda a UFO), vestavěný diktafon zaznamenávající zvuk do paměti telefonu nebo na microSD kartu ve formátu AMR či WAV, a MP3 přehrávač spolupracující s formáty MP3, MIDI a WAV. Díky slotu na paměťové karty typu microSD lze pro ukládání a přehrávání hudebních souborů použít tyto karty až do velikosti 8 GB. MP3 přehrávač samozřejmě podporuje i přehrávání hudby na pozadí a automatické přerušení hudební produkce během telefonátu.

Bohatou výbavu najdou uživatelé také v oblasti správy času. Plánovací kalendář dovoluje ukládat šest typů událostí, nechybí upomínky, budík s možností nastavení až pěti časů najednou, kalkulačka, převodník jednotek či netradiční možnost sledování tělesného indexu BMI; příslušnicím něžnějšího pohlaví by navíc mohl přijít vhod menstruační kalendář.

Buďte pány situace díky dočasným profilům
Do paměti přístroje lze ukládat až 500 vícepoložkových kontaktů, které telefon zobrazuje současně s kontakty z obou vložených SIM karet. Nadstandardní funkcí jsou dočasné profily – uživatel může zautomatizovat přepínání profilů v závislosti na nastaveném času. Vyzváněcí profily lze aktivovat nezávisle pro obě vložené SIM karty, nebo zvolit společný profil.

Prostřednictvím obou vložených SIM karet lze využívat datové přenosy GPRS třídy 12, které nejlépe poslouží na cestách při využití telefonu coby GPRS modemu pro přenosné počítače. Přehled o všech multimediálních souborech uložených v telefonu nebo na paměťové kartě poskytne průzkumník souborů, pomocí prohlížeče obrázků lze navíc i upravovat obrazové soubory.

Emgeton PICCO nezapomněl ani na Bluetooth modul, a jak jinak – nezávislý pro obě vložené SIM karty. Lze jej využít pro funkce handsfree i pro přenos multimediálního obsahu. Díky programu Emgeton PICCO Phone Suite je možné zálohovat kontakty, SMS, MMS, obrázky i vytvořené vyzváněcí melodie do počítače.

„Miniaturní, vysoce stylový, levný a dobře funkčně vybavený – to jsou nejžádanější vlastnosti mobilů, kterým naše novinka vychází vstříc,“ řekl Martin Motl, obchodní a marketingový ředitel společnosti Bell Technology. „Emgeton PICCO je tím pravým článkem na doplnění stávající řady našich DUAL SIM telefonů a zejména jeho velmi výhodná cena otevírá dvousimkovou technologii nejširším skupinám uživatelů.“

Mobilní telefon Emgeton PICCO se začne distribuovat v průběhu příštího týdne a bude dostupný v síti všech obchodních partnerů společnosti Bell Technology. Doporučená cena přístroje činí 3 490 Kč vč. DPH.

Emgeton
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).