Hlavní navigace

Cisco a NetApp uvádí end-to-end FCoE s certifikací od VMware

[Tisková zpráva] První end-to-end řešení Fibre Channel Over Ethernet pro datová centra s plnou podporou virtualizace

Sdílet

Praha, 23. srpna 2010 – společnosti Cisco, NetApp a VMware představily první certifikované komerční end-to-end řešení Fibre Channel over Ethernet (FCoE) pro datová centra využívající VMware vSphere™.

Hlavním přínosem tohoto kombinovaného řešení je snížení počtu síťových prvků, potřebných pro chod datových center a tím i usnadnění správy, řízení a nově i s podporou virtualizace. Plná certifikace switchů Cisco pro datová centra a NetApp storage řešení pro použití ve virtuálním prostředí je významným mezníkem ve vývoji protokolu FCoE a představuje další krok k dynamickým datovým centrům a cloud computingu. Konsolidace síťové infrastruktury, umožněná technologií FCoE, současně přináší i významnou redukci nákladů na provoz datových center.

"Skutečnost, že síťové produkty Cisco a FCoE storage řešení společnosti NetApp získaly certifikaci od VMware, je velmi významná pro naše zákazníky. Řeší problémy se zbytečnou složitostí síťových řešení, přebujelou kabeláží a přemírou síťových karet a switchů. Naším hlavním posláním je pomáhat našim zákazníkům s integrací technologií v komplexních fyzických i virtuálních prostředích. Jsme proto velmi rádi, že můžeme spolupracovat se společnostmi Cisco, NetApp a VMware, které jako první přinesly komplexní FCoE řešení, které přesně odpovídá těmto požadavkům. " uvedl Bob Olwig, vicepresident Corporate Business Development, World Wide Technology.

V současnosti používaný model minimálně dvou fyzicky oddělených sítí – produkční a storage (nejčastěji Fibre Channel) – klade značné nároky na správu i samotné vybudování. Technologie Fibre Channel over Ethernet umožňuje sloučit tyto dvě fyzické sítě do jedné, aniž by došlo k omezení jejich funkčnosti. Díky plné podpoře virtualizace mohou nyní FCoE využívat i provozovatelé storage řešení založených na cloud computingu.

Cisco Systems, NetApp ® a VMware ® jsou v současnosti jediné společnosti, nabízející certifikované end-to-end FCoE řešení s podporou virtualizace. Switche Cisco série Nexus® 5000 a NetApp storage řešení FAS plně podporují protokol FCoE i ve virtuálním prostředí na platformě VMware vSphere™. Úspěšné splnění podmínek „VMware Hardware Certification Program“ znamená, že představené řešení přichází s plnou podporou všech tří společností a je uvedeno ve „VMware Hardware Compatibility Guide“.

O Cisco Systems
Cisco (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují spolu a spolupracují. Informace o společnosti Cisco lze nalézt na http://www.cis­co.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsro­om.cisco.com.

O NetApp
Společnost NetApp je výrobcem moderních storage a data management řešení, zaměřených na efektivitu a inovace. Další informace o společnosti naleznete na www.netapp.com

O VMware
VMware dodává řešení pro virtualizaci a cloud computing, která využívají podniky všech velikostí po celém světe. Virtualizační platforma VMware vSphere™ pomáhá snižovat investiční a provozní náklady IT infrastruktury a umožňuje společnostem pružně reagovat na jejich rostoucí potřeby a zaručuje kontinuitu provozu IT řešení. S tržbami ve výši dvou miliard dolarů za rok 2009, více než 190 000 zákazníky a 25 000 partnery je VMware lídrem v oblasti virtualizace. Další informace o společnosti naleznete na stránkách www.vmware.com