Hlavní navigace

ePoptávka.cz nabízí veřejné zakázky z celé EU zdarma

[Tisková zpráva] (PRAHA , 1. listopadu 2007) - Lídr českého B2B trhu poptávkových řízení na internetu – ePoptávka.cz spustil užitečnou službu určenou českým podnikatelům. ePoptávka.cz nyní nabízí přístup do databáze veřejných zakázek z celé Evropské unie, a to zcela zdarma.

Sdílet

„Tuto novinku jsme připravovali déle než tři měsíce a myslím, že výsledek je velmi dobrý,“ řekl dnes Petr Valeš, vedoucí projektu ePoptávka.cz. „Náš server nyní přichází se zcela novým konceptem publikace veřejných zakázek, zaměřených na firmy a podnikatele, kteří se chtějí zúčastnit tendrů zahraničních samospráv,“ dodal Valeš.

Databáze veřejných zakázek Evropské unie na adrese http://www.epop­tavka.cz/verej­ne-zakazky/ obsahuje veřejné zakázky z více než 29 zemí a je denně aktualizována údaji z centrální evropské databáze veřejných zakázek. Systém tak přináší více než 5 000 zakázek týdně.

Nová služba obsahuje „chytrého průvodce“ – vyhledávací mechanismus, který je ušit na míru potřebám podnikatelů. Na stránkách projektu ePoptávka.cz najdou návštěvníci služby vše potřebné k vyhledání právě té veřejné zakázky, která odpovídá jejich zaměření. Základ systému tvoří vyhledávač, který selektuje zadané zakázky podle oboru zaměření, země realizace či dalších specifik. Na něj navazuje přehledná tabulka jednotlivých zakázek, uspořádaná chronologicky podle data zadání.. Hlavním cílem je aby každý podnikatel našel velmi rychle veřejné zakázky, které je schopen realizovat.

„Očekáváme, že se náš koncept publikace zahraničních tendrů setká s úspěchem,“ komentoval zahájení provozu novinky Petr Valeš. „Jeho spuštění bylo motivováno dlouhodobým zájmem ze strany dodavatelů, kteří mají zájem o evropský trh. Přípravě jsme věnovali maximum pozornosti také proto, že veřejné zakázky z EU hodláme v blízké budoucnosti nabídnout v rámci celé naší sítě systémů poptávkového řízení, který provozujeme v celém regionu střední Evropy, tedy kromě České republiky též na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku,“ doplnil Valeš.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).