Hlavní navigace

Epson dosahuje 98% barevného pokrytí PANTONE na velkoformátových inkoustových tiskárnách řad Stylus Pro 7900 a 9900

[Tisková zpráva] 13. července 2010 – společnost Seiko Epson Corporation oznamuje, že její velkoformátové inkoustové tiskárny řad Epson Stylus Pro 7900 a 9900 dosáhly 98%1 pokrytí v systému PANTONE MATCHING SYSTEM, jak vyhodnotila a certifikovala společnost Pantone, LLC. Oceněné velkoformátové inkoustové tiskárny společnosti Epson byly v různých grafických aplikacích již dlouho považovány za průmyslový standard a dosažení mimořádně vysokého pokrytí PANTONE nabízí další důkaz vůdčí pozice společnosti Epson.

Sdílet

PANTONE je rozhodující mezinárodní reference pro výběr, specifikaci, kalibraci a kontrolu barevných inkoustů. Při schopnosti dosáhnout 98% pokrytí barev PANTONE mají profesionálové v odvětví používající tiskárny Epson velkou svobodu při produkci návrhů, nátisků a konečných vizuálů. Návrhářům také umožňuje přesně reprodukovat podnikové a značkové barvy a používat širokou škálu doplňkových barev PANTONE pro poutavé obaly.

Kombinace inkoustové technologie Micro Piezo TFP™ společnosti Epson s její 10barevnou sadou inkoustů UltraChrome™ HDR (high dynamic range) poskytuje vynikající výkon požadovaný grafickými návrháři a profesionálními tiskaři. Kromě azurového, světle azurového, výrazného purpurového, výrazného světle purpurového, žlutého, matného či fotografického černého, světle černého a světle světle černého obsahují inkousty UltraChrome™ HDR společnosti Epson oranžový a zelený, což výrazně rozšiřuje rozsah dosažitelných barev, zejména v oblastech jasně zelená až žlutá a žlutá až červená.

Schopnost tiskáren Stylus Pro dosahovat nejširší tónový rozsah umožňuje tvorbu velmi kvalitních obrazů s mimořádnou jemností a výjimečně plynulými přechody. Jedinečná technologie tří úrovní černého inkoustu výrazně zlepšuje celkové vyvážení šedé a posiluje detail ve středních tónech a světlech, což poskytuje plynulejší tónový rozsah. Vysoká hustota pigmentu zajišťuje silné a jasné barvy a přesné neutrální a tmavé tóny.

„Toto osvědčení PANTONE zdůrazňuje skvělou přesnost tiskáren Epson Stylus Pro spojenou s mimořádně širokým tónovým rozsahem inkoustů UltraChrome a poskytuje návrhářskému a tiskařskému odvětví nejvyšší úroveň spolehlivosti při práci na projektech, které vyžadují přesné zachování barev,” říká Duncan Ferguson, Director of Pro-Graphics and New Business Development.

Řady 24palcových tiskáren Stylus Pro 7900 a 44palcové tiskáren Stylus Pro 9900 jsou k dispozici u certifikovaných prodejců Epson po celém světě. Chcete-li více podrobností, obraťte se na místního prodejce společnosti Epson. http://www.epson.cz

PANTONE® a další obchodní známky společnosti Pantone LLC jsou vlastnictvím společnosti Pantone LLC.

O společnosti Pantone
Pantone LLC, pobočka zcela ve vlastnictví společnosti X–Rite, Incorporated, je již po 45 let světovou autoritou v oblasti barev a nabízí profesionálním návrhářům produkty a služby pro výzkumy v oblasti barev a vyjádření své tvořivosti. Společnost Pantone byla vždy zdrojem pro barevnou inspiraci a nabízí zákazníkům produkty a služby inspirované návrháři. Více informací najdete na webu www.pantone.com.

O společnosti Epson
Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v široké škále výrobků, od tiskáren a projektorů 3LCD pro firmy i domácnosti, až po elektronické a krystalové zařízení, se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 70 000 zaměstnanců ve 106 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos pro ochranu životního prostředí a komunit, ve kterých působí. http://global­.epson.com

O společnosti Epson Europe
Společnost Epson Europe B.V. sídlí v Amsterdamu a představuje strategické řídící centrum pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson měla s pracovní sílou 2 400 zaměstnanců ve fiskálním roce 2008 obrat 1,569 miliardy eur. www.epson-europe.com