Hlavní navigace

Vyvrcholení 40 let maticového tisku – Epson představuje novou 24jehličkovou tiskárnu

[Tisková zpráva] Tiskárna Epson LQ-2190 je velmi rychlá, spolehlivá a efektivní, jedna barvicí páska vytiskne až 15 milionů znaků.

Sdílet

Praha, 24. března 2010 – Společnost Epson uvádí na trh novou tiskárnu Epson LQ-2190, vylepšeného nástupce úspěšné tiskárny Epson LQ-2180. Vytiskne až 576 znaků za sekundu, barvicí páska má výkon až 15 milionů znaků a životnost tiskové hlavy je až 400 milionů znaků. Díky vysoké rychlosti a výkonu je tato tiskárna velmi efektivní. Instalace a provoz je snadný díky třem zásobníkům papíru, paralelnímu rozhraní a rozhraní USB. Nová tiskárna LQ-2190 bude k dispozici od dubna ve speciálních prodejnách.

Maticový tisk: osvědčená technologie
V porovnání s jinými tiskovými technologiemi má maticový tisk celou řadu výhod: je možné tisknout přes průklepový papír a je extrémně odolná vůči vnějším vlivům. Zároveň je rychlá a náklady s ní spojené jsou velmi nízké.

Nová tiskárna LQ-2190 spojuje všechny tyto výhody. Tato masivní 24jehličková maticová tiskárna je vhodná i do nepříznivých podmínek, které jsou časté například v logistických podnicích či v průmyslové výrobě. Průměrný čas mezi poruchami je 20 000 hodin provozu. Tato nová maticová tiskárna dokáže také v rámci jedné operace vyrobit až pět kopií přes průklepový papír kromě originálu.

Zásobník papíru a flexibilita připojení
Tiskárna LQ-2190 je standardně vybavena dvěma ozubenými podavači. Zásobníky papíru je možné zasadit dopředu, dozadu nebo dolů a využívá nekonečného papíru a rolí papíru – anebo ručně vkládané jednotlivé listy. Kromě standardního paralelního rozhraní a rozhraní USB je k dispozici i volitelné síťové připojení.

Hlavní charakteristiky:

  • velmi rychlá a spolehlivá 24jehličková tiskárna se 136 sloupci na středně velké a velké objemy tisku;
  • tiskne rychlostí 576 zn./s (12 zn./palec) ve vysokorychlostním režimu konceptu;
  • doplněk na zvýšení rychlosti tisku: rychlý tisk údajů v mřížkovém formátu v prostředí Windows;
  • dva podavače papíru k zásobníkům vpředu, vzadu a naspod;
  • vysoká spolehlivost: průměrný čas mezi poruchami až 20 000 hodin;
  • úsporný tisk: výkon barevné pásky 15 milionů znaků;
  • dlouhá životnost tiskové hlavy: až 400 milionů znaků;
  • tisk přes průklepový papír: originál + 5 kopií;
  • nízká spotřeba energie, vyhovuje programu ENERGY STAR®;
  • flexibilní možnosti připojení přes paralelní rozhraní a rozhraní USB 2.0 (síťové rozhraní je volitelné).

O společnosti Epson
Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v široké škále výrobků od tiskáren a projektorů 3LCD pro firmy i domácnosti až po elektronické a krystalové zařízení se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě. Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 70 000 zaměstnanců ve 106 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos v ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí. http://www.ep­son.com

O společnosti Epson Europe
Společnost Epson Europe B.V. sídlí v Amsterdamu a představuje strategické řídící centrum pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson měla s pracovní silou 2 400 zaměstnanců ve fiskálním roce 2008 obrat 1,569 miliardy eur. www.epson-europe.com

Environmentální vize 2050
Společnost Epson staví na svých dlouhodobých aktivitách ohleduplných k životnímu prostředí, usiluje splnit náročnou úlohu s názvem Environmentální vize 2050. Další informace o trvalých iniciativách společnosti Epson najdete na webových stránkách http://eco.ep­son.com.