Hlavní navigace

Epson přináší malým podnikům možnost většího a rychlejšího tisku díky zařízení Epson Stylus Office B1100

[Tisková zpráva] 7. října 2009 – Společnost Epson představuje tiskárnu Epson Stylus Office B1100, která v sobě spojuje všechny výhody komerční inkoustové technologie Epson s tiskem formátu A3+. Možnost tisknout velké formáty navíc tato nová firemní inkoustová tiskárna doplňuje nepřekonatelnou rychlostí a efektivitou v oblasti barevného kancelářského tisku. Samostatné zásobníky inkoustu s vysokou kapacitou navíc pomáhají snížit náklady.

Sdílet

Gemma Kilburn, produktová manažerka společnosti Epson Europe, říká: „Při návrhu tiskárny Epson Stylus Office B1100 jsme mysleli na specifické potřeby nejmenších podniků. Nabízí výjimečnou kvalitu, rychlost i funkčnost. Malé podniky mají nyní možnost tisknout ve formátu A3 na celou řadu médií a zároveň mohou využít mimořádnou kvalitu a rychlost, kterou zajišťují patentované technologie společnosti Epson.“

Kromě tvorby úchvatných materiálů určených pro klienty dokáže Epson Stylus Office B1100 tisknout i přesné a trvanlivé pracovní dokumenty vhodné pro každodenní použití. Díky spojení tiskové hlavy Micro Piezo a inkoustu DURABrite Ultra vytváří tiskárna vysoce kvalitní texty srovnatelné s laserovými tiskárnami a živé barvy na celé řadě médií s rychleschnoucím inkoustem, který je odolný vůči vodě a rozmazání. A to vše při rychlosti až 30 stran za minutu .

Samostatné zásobníky inkoustu s vysokou kapacitou umožňují vytisknout více stran a náklady na tisk jedné strany jsou díky nim srovnatelné s laserovou tiskárnou . Zásobníky je tedy zapotřebí měnit méně často a komerční tisk je cenově výhodnější. Tyto samostatné zásobníky inkoustu snadno rozpoznáte podle připojených obrázků: žirafy u dvojitého balení černého inkoustu a nosorožce u barevných. Barvy s obrázkem nosorožce jsou také k dispozici ve výhodném balení multipack.

Uživatelé tiskárny B1100 navíc poznají i výhody inkoustové technologie v oblasti životního prostředí. Inkoustová řada pro firmy nabízí vysoce výkonný tisk při nízké spotřebě energie a nižší uhlíkové stopě než u laserových tiskáren bez potřeby tiskárnu zahřívat před tiskem. Gemma Kilburn dodává „Tiskárna Epson B1100 se hodí pro tvorbu všech typů firemních dokumentů, od výrazných výtvarných prvků po přesné interní tabulky. Tiskárna je univerzální, odolná a úsporná, takže splňuje všechny požadavky malých a rostoucích podniků v dnešním konkurenčním ekonomickém prostředí.“

Přehled nejdůležitějších funkcí a vlastností tiskárny Epson Stylus Office B1100:

  • Tisk barevnými inkousty až do formátu A3+;
  • rychlý tisk v komerční kvalitě, rychlostí až 30 stran za minutu ;
  • inkoust Epson DURABrite Ultra umožňuje tisknout s nízkými náklady díky samostatným vysokokapacitním zásobníkům;
  • tiskárna vyhovující standardu ENERGY STAR® má nižší spotřebu a šetří tak energii a životní prostředí;
  • doporučená maloobchodní cena včetně DPH 5. 890,– Kč – dostupnost od 1. října 2009.

Inkoust Epson DURABrite Ultra
Inkoust Epson DURABrite Ultra vychází vstříc potřebám velkoobjemového tisku u firemních uživatelů. Využívá výjimečnou technologii – jednotlivé pigmentové částice jsou obaleny pryskyřicí. Díky tomu je inkoust DURABrite Ultra odolný vůči vodě, vyblednutí, rozmazání a zvýrazňovačům na jakémkoliv typu papíru, a proto se ideálně hodí pro profesionální firemní dokumenty.

O společnosti Epson
Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků, od tiskáren a projektorů 3LCD pro firemní i domácí využití, až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat vize zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 70 000 zaměstnanců ve 108 společnostech po celém světě a hrdě čelí úkolu chránit životní prostředí a komunity, ve kterých působí. http://www.ep­son.co.jp/e.

O společnosti Epson Europe
Společnost Epson Europe B.V. sídlí v Amsterdamu a představuje oblastní centrum pro Evropu, Střední východ, Rusko a Afriku. S pracovní silou 2 400 zaměstnanců měla společnost Epson Europe ve fiskálním roce 2008 obrat 1 569 milionů EUR. www.epson-europe.com.