Hlavní navigace

Společnost Epson vnáší do učeben všestrannost s novou řadou projektorů EB-7

[Tisková zpráva] Vzdělávací ústavy získají s řadami mobilních projektorů EB-S7, EB-X7 a EB-W7 flexibilitu, cenovou dostupnost a snadné použití.

Sdílet

3. listopadu 2009 – Společnost Epson, světová jednička na trhu s videoprojektory , oznamuje uvedení nové řady vysoce mobilních, multifunkčních a cenově dostupných projektorů EB-S7, EB-X7 a EB-W7 ideálních pro využití ve vzdělávacích institucích. Tyto kompaktní a lehké projektory bohaté na funkce lze provozovat neobyčejně úsporně, a jsou tak ideální pro použití v učebnách a malých kancelářích.

Raphael Payre, produktový manažer společnosti Epson Europe, poznamenal: „Společnost Epson zaměřila svou činnost na oblast vzdělávání a přišla s inovativní novou řadou projektorů pro začátečníky. Vynikající funkce, díky kterým jsou projektory výjimečně rychlé a snadno se používají, vyvažuje velmi atraktivní cena a levné provozní náklady. A co více, jejich bezpečnostní funkce umožňují uzamčení a ochranu před krádeží. Nová řada projektorů ušetří učitelům drahocenný čas a umožní jim více se zaměřit na výuku.“

Možnost snadného a rychlého sdílení projektorů mezi učebnami je důležitá pro školy všeho druhu. Společnost Epson proto vyvinula nové projektory, které jsou o pozoruhodných 30 % menší a 15 % lehčí než předchozí modely, a které společně s brašnou zajišťují snadnou mobilitu. Jejich ergonomický tvar byl úplně přepracován a přirozené linie tak bezproblémově zapadají do jakéhokoli vzdělávacího prostředí.

Projektory EB-S7, EB-X7 a EB-W7 jsou rychlé, snadno použitelné a disponují více možnostmi připojení. Nastavení je velmi rychlé a připojení USB zajišťuje okamžitou projekci po připojení k počítači. Spuštění a vypnutí každého modelu je téměř okamžité, a šetří tak cenný čas. Instalace sady pro projekci ze stropu je snadná. Funkce přímého zapnutí a vypnutí urychluje a usnadňuje použití, jakmile je projektor umístěn na svém místě.

Projektory EB-S7, EB-X7 a EB-W7 nejen že jsou cenově více než dostupné, ale také jejich provoz je velmi úsporný. Lampa E-TORL o výkonu 175 W přináší neuvěřitelnou životnost až 5 tisíc hodin při provozu v režimu ECO.

Nízká cena nemá vliv na vysokou kvalitu prezentací. Model EB-S7 přináší zvýšený jas 2 300 lumenů a modely EB-X7 a EB-W7 přinášejí svítivost 2 200 lumenů. Projektory využívají pokročilou technologii 3LCD od společnosti Epson, která přináší přirozený obraz s vysokou přesností barev a detailů. Vertikální korekce lichoběžníku umožňuje ruční úpravu obrazu.

Zabezpečení je pro školní zařízení důležité. Projektory EB-S7, EB-X7 a EB-W7 proto nabízejí řadu funkcí navržených pro ochranu před krádeží, jako je například snadno vypnutelný ovládací panel a funkce ochrany heslem. Disponují dokonce varovnou nálepkou informující potencionální zloděje, že je projektor chráněný.

Raphael Payre pokračoval: „Projektory lze snadno sdílet mezi místnostmi. Jejich spouštění a vypínání je rychlé a mohou být bez problémů připojeny k multimediálním zařízením, jako jsou přehrávače disků DVD a externí reproduktory.“

Cílem společnosti Epson je zajišťovat ekologičnost produktů, což dokazuje nízké provozní napájení lampy E-TORL a také to, že jsou všechny obalové materiály vyrobeny z recyklovatelných materiálů.

Projektory řady EB-S7, EB-X7 a EB-W7 jsou v Evropě k dispozici od října 2009.

Shrnutí hlavních funkcí řady Epson EB-S7:

  • Výstup barevného světla (CLO) 2 300 lumenů pro skvělé barvy a ostrý obraz,
  • USB Display 2 v 1: promítání a ovládání prezentací bez jakéhokoli nastavování,
  • doporučená maloobchodní cena včetně DPH je 9. 666,– Kč – na trhu od 1. října 2009.

Shrnutí hlavních funkcí řady Epson EB-X7:

  • Přenosný lehký projektor s hodnotou CLO 2 200 lumenů a rozlišením XGA,
  • výstup pro monitor a zvuk ideální pro učebny,
  • doporučená maloobchodní cena včetně DPH je 12. 185,–Kč – na trhu od 1. října 2009.

Shrnutí hlavních funkcí řady Epson EB-W7:

  • Širokoúhlé rozlišení XGA pro zobrazení více informací,
  • USB Display 2 v 1: promítání a ovládání prezentací bez jakéhokoli nastavování,
  • doporučená maloobchodní cena včetně DPH je 14. 728,– Kč – na trhu od 1. října 2009.

O společnosti Epson
Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků, které zahrnují tiskárny a projektory 3LCD pro společnosti i domácí využití až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží se překonávat vize zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 70 tisíc zaměstnanců ve 108 společnostech po celém světě a je hrdá na to, jakým způsobem přispívá k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí. http://www.ep­son.co.jp/e.

O společnosti Epson Europe
Společnost Epson Europe B.V. sídlí v Amsterdamu a představuje oblastní centrum pro Evropu, Střední Východ, Rusko a Afriku. S pracovní silou 2 400 zaměstnanců měla společnost Epson Europe ve fiskálním roce 2008 obrat 1 569 milionů eur. www.epson-europe.com.