Hlavní navigace

Společnost Epson® přináší vynikající úroveň jasu projektorů určených pro instalaci ve velkých prostorách s uvedením nové řady EB-Z8000

[Tisková zpráva] Projektory EB-Z8000WU a EB-Z8050W v sobě spojují spolehlivost a flexibilitu s vynikající kvalitou obrazu.

Sdílet

24. června 2009 – Společnost Epson představuje nové projektory určené pro instalaci ve velkých prostorách – EB-Z8000WU a EB-Z8050W. Projektory řady EB-Z8000 jsou reprezentantem nových standardů jasu, spolehlivosti a flexibility.

Nové modely řady EB-Z8000 zvyšují hodnotu barevného světelného výstupu až na 7 000 lumenů. Systém se dvěma lampami s velmi vysokým rozlišením WUXGA a WXGA zajišťuje mimořádnou ostrost a plnou kvalitu HD i ve velkých a světlých prostředích, jako jsou přednáškové sály, konferenční místnosti či posluchárny.

Model EB-Z8000WU je vysoce kvalitní projektor WUXGA 3LCD, s barevným světelným výstupem 6 000 lumenů, model EB-Z8050W nabízí světelný výstup 7 000 lumenů. Projektor EB-Z8000WU má rozlišení 1 920×1 200, model EB-Z8050W díky zvýšení kapacity WXGA nabízí základní rozlišení obrazovky 1 280×800.

Originální technologie chlazení produktů Epson, založená na chlazení prostřednictvím tekutiny, přímo snižuje teplotu panelů LCD. Tato funkce zajišťuje spolehlivý výkon a stabilní a tichý provoz projektoru v různých prostředích (až 45 C). Optický systém s delší životností navíc posiluje odolnost celé řady EB-Z8000 a prodlužuje životnost projektorových lam­p.

Díky šesti volitelným objektivům a automatickým funkcím flexibilního posunutí objektivu a zvětšení a zaostření lze dosáhnout kvalitního obrazu v jakémkoli prostředí. Nenápadný a hladký systém připojení kabelů ukrývá nevzhledné kabely a spojovací body a spolu s vyměnitelnými objektivy a filtry zajišťuje bezproblémovou údržbu.

Řada EB-Z8000 je vybavena rukojeťmi pro snadné a bezpečné přenášení projektorů od vybalení až po instalaci. Silné rukojeti lze použít také jako ochranu před krádeží a nechtěnými pády projektoru – jsou spolehlivě upevněny ke speciálně navrženému úchytu na strop.

Funkce Epson EasyMP™ umožňuje bezdrátové širokoúhlé prezentace až na čtyřech projektorech současně. Řada EB-Z8050W je kompatibilní s mnoha různými bezdrátovými bezpečnostními protokoly, a tak umožňuje bezpečné promítání důležitých dat prostřednictvím bezdrátové sítě.

Řada EB-Z8000 je odolná, spolehlivá a energeticky úsporná – v pohotovostním režimu je spotřeba energie pouze 1 W. Integrovaná ekologická řešení dlouhodobě chrání životní prostředí. Tělo projektoru není pokryto nátěrem a v objektivech není použito olovo ani halogenová nehořlavá úprava. Kromě toho je obal produktu vyroben z recyklovatelných materiálů.

Řada EB-Z8000WU je k dispozici od září roku 2009 a řada EB-Z8050W se na trhu objeví v lednu roku 2010.

Přehled klíčových vlastností a funkcí řady Epson EB-Z8000:

 • k dispozici s nativním displejem WUXGA (panely 3LCD – rozlišení 1 920×1 200) a WXGA (panely 3LCD – rozlišení 1 280×800);
 • výjimečný barevný světelný výstup se systémem se dvěma lampami (až 7 000 lumenů);
 • vysoká kvalita obrazu díky technologii Epson C²Fine, kontrastnímu poměru 5 000:1 (se zapnutou automatickou clonou) a prvotřídnímu barevnému prostoru se standardem domácích kin (DCI);
 • výkonný plisovaný elektrostatický filtr (až 10 000 hodin za normálních podmínek) a lampa s dlouhou životností (až 3 500 hodin v ekonomickém režimu);
 • originální chladicí systém Epson a anorganické panely pro dlouhodobou spolehlivost;
 • flexibilní možnosti instalace díky 6 volitelným objektivům a automatickým funkcím (vertikální/ horizontální posun objektivu, zaostření a zvětšení);
 • stylový design centrovaného objektivu, rukojeti pro lepší přenositelnost;
 • snadná údržba s funkcemi monitorování sítě (vstup RJ45);
 • celá řada připojení, včetně vstupů HDMI, DVI-D a 5BNC;
 • funkce Epson EasyMP™ u modelů řady EB-Z8050W: přímé bezdrátové/kabelové připojení z počítače k projektoru, zobrazení na více plochách, zobrazení ze zařízení USB;
 • bezpečnostní zámek Kensington a pruh zabezpečení (rukojeti);
 • vhodnost pro vertikální promítání (podlaha a strop);
 • hmotnost a rozměry produktu: 22 kg (včetně objektivů) / 734×534×167 mm (H x Š x V);
 • volitelné úchyty Epson na strop (vysoký/nízký) pro snadnou instalaci.

O společnosti Epson
Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů, Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků od tiskáren a projektorů 3LCD, pro společnosti i domácí využití, až po elektronická a krystalová zařízení se snaží překonávat vize zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 70 000 zaměstnanců ve 108 společnostech po celém světě a hrdě čelí úkolu chránit životní prostředí a komunity, ve kterých působí. http://www.ep­son.co.jp/e.

O společnosti Epson Europe
Společnost Epson Europe B.V. se sídlem v Amsterdamu představuje oblastní centrum pro Evropu, Střední Východ, Rusko a Afriku. Tato společnost zaměstnávající 2 400 lidí zaznamenala ve fiskálním roce 2007 obrat 1 854 milionů eur. www.epson-europe.com.

Environmentální vize 2050
Společnost Epson si zakládá na svých dlouhodobých aktivitách ohleduplných k životnímu prostředí a je odhodlaná splnit náročný úkol s názvem Enviromentální vize 2050. Více informací o trvalých iniciativách společnosti Epson naleznete na webových stránkách http://eco.ep­son.com.