Hlavní navigace

Equens SE zefektivňuje analýzy s ARIS PPM 5 od IDS Scheer

[Tisková zpráva] Celoevropský zprostředkovatel elektronických plateb je jedním z prvních klientů společnosti IDS Scheer, který nasazuje ARIS PPM 5.

Sdílet

Saarbrücken / Praha, 1. února 2010 – Pro společnost Equens SE, jednoho z největších evropských zpracovatelů platebních transakcí, je procesně orientovaný monitoring klíčovým nástrojem. Společnost využívá analytické a monitorovací technologie od IDS Scheer, předního globálního dodavatele řešení pro řízení podnikových procesů (BPM), jsou pro ni zárukou shody se service level agreementy (SLA) a toho, že bude s to vyhovět náročným požadavkům svých zákazníků ohledně spolehlivého informování o průběhu a plnění smluv ve vnitrostátním i mezinárodním platebním styku.

Podstatné je samozřejmě také řízení interních reportingových procesů – a to je důvod, proč se Equens rozhodl využívat nejnovější verzi softwarového process inteligence nástroje ARIS Process Performance Manager (ARIS PPM) od IDS Scheer.

Equens, jeden z největších evropských zpracovatelů plateb a clearingových společností, je předním dodavatelem řešení pro future-proof (tedy takové, které nebudou zaskočené budoucím technologickým vývojem) platby a využití platebních karet. Ročně zprostředkuje 8,9 mld. převodů, plus 2,3 mld. plateb z bankomatů a platebních terminálů. Poprvé společnost Equens implementovala ARIS PPM před několika lety, jako systém k měření SLA, vytvořila tak nejrozsáhlejší instalaci ARIS PPM na světě, měla víc než 50 milionů procesních instancí. Specialista na provádění plateb tak získal schopnost vytvářet pro své klienty automatizované reporty a tím vyhověl poptávce po větší výkonnosti.

Nyní Equens úspěšně přešel na nejnovější verzi ARIS PPM 5. Nová in-memory technologie je založena na inovativním konceptu, který zahrnuje ukládání dat v RAM paměti ARIS PPM serveru. To podstatně snižuje zatížení databáze, z níž se dříve prováděly výpočty. Pro Equens to znamenalo kvantový skok ve výkonnosti. Nové „Live Analytics“, které jsou součástí ARIS PPM 5, umožňují současné zobrazení mnoha různých analýz a informací o použitých filtrech. To zvyšuje možnosti porovnání podmínek stejně jako závislostí a ve výsledku přináší snazší rozpoznávání vzájemných vztahů.

„ARIS PPM 5 nám poskytuje rychlý, bezproblémový, a tudíž úspěšný SLA reporting, minimalizuje přitom čas vynakládaný na analýzy i samotné reportování,“ ozřejmuje rozhodnutí pro ARIS PPM 5 Anke Rombachová, marketingová konzultantka a členka týmu Sales Business Support ve společnosti Equens.

Po několikatýdenním testovacím období, kdy vedle sebe paralelně běžely verze 4.1.2 a 5, Equens od října plně nasazuje nejnovější verzi monitorovacího nástroje od IDS Scheer, který využívá k analýzám SLA, nabízeným k platebním službám.

„Přechod na ARIS PPM 5 pro Equens znamená rychlejší a flexibilnější vytváření reportů i analýz, společnost je zároveň ideálně vybavena a připravena na případný nárůst objemu dat,” říká Dr. Wolfram Jost, člen výkonné rady IDS Scheer odpovědný za celosvětovou produktovou strategii a rozvoj.

O společnosti IDS Scheer
IDS Scheer je přední společností na trhu software pro řízení podnikových procesů (Business Process Management – BPM) a dalších řešení a služeb pro společnosti i veřejné organizace. Společnost nabízí pomocí produktů řady ARIS Platform integrované, komplexní portfolio řešení pro strategii, design, implementaci a controlling podnikových procesů. Použitím vlastní metodiky ARIS Value Engineering (AVE) nabízí IDS Scheer ideální propojení mezi firemní strategií, podnikovými procesy, řešením IT a procesním controlingem. Neméně podstatnou roli v portfoliu hrají konzultační služby, které jsou podpořeny řadou partnerství – se společností SAP, Oracle, IBM a dalšími. Asi 3000 zaměstnanců ve více než 70 zemích obsluhuje 7500 zákazníků. Společnost založil v roce 1994 prof. August–Wilhelm Scheer a obchodována na německé burze cenných papírů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).