Hlavní navigace

Ericsson a China Unicom uzavřely smlouvu o řízených službách

[Tisková zpráva] Ericsson a China Unicom uzavřely smlouvu o řízených službách

Sdílet

  • Společnost Ericsson uzavřela s telekomunikačním operátorem China Unicom smlouvu  
    o řízených službách (managed services), které bude poskytovat v pěti velkoměstech v provincii Anhui na východě Číny
  • Společnost Ericsson v tříleté smlouvě o integrované údržbě v terénu převezme plnou odpovědnost za provoz základnových stanic, pevné a přenosové sítě
  • Společnost China Unicom tak bude moci snížit náklady a poskytovat svým zákazníkům lepší služby

Dlouhodobé partnerství společností China Unicom a Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) zažívá významný mezník – společnost Anhui Unicom – provinční zastoupení společnosti China Unicom – uzavřela se společností Ericsson tříletou smlouvu o integrované údržbě v terénu a učinila tak z ní svého největšího partnera pro řízené služby v provincii Anhui. Společnost Ericsson se postará o údržbu základnových stanic, pevné a přenosové sítě.

Jedná  se o největší smlouvu o řízených službách, která byla dosud mezi těmito společnostmi uzavřena. Zadáním údržby v terénu externímu dodavateli ušetří tento telekomunikační operátor čas, který bude moci věnovat svým stávajícím a potenciálním zákazníkům.

Li Chao, generální ředitel společnosti Anhui Unicom, prohlašuje: „Společnosti Anhui Unicom a Ericsson jsou strategickými partnery již řadu let; o odbornosti společnosti Ericsson máme ve všech směrech to nejvyšší mínění. Domníváme se, že společnost Ericsson rozšíří svůj úspěšný obchodní model řízených služeb a své know-how, které jí zajišťuje celosvětové prvenství, i do provincie Anhui a pomůže naší společnosti zlepšit účinnost sítě, snížit provozní náklady a splnit naše závazky vůči zákazníkům."

Mats H. Olsson, prezident pobočky společnosti Ericsson pro Čínu a severovýchodní  Asii, prohlašuje: „Čína představuje největší telekomunikační a internetový trh na světě – nachází se zde přibližně 800 milionů uživatelů mobilů a 420 milionů uživatelů internetu. V Číně je největší telekomunikační infrastruktura – více než 320 000 základnových stanic třetí generace. Věříme, že jako největší dodavatel řízených služeb pro společnost Anhui Unicom vytvoříme nový standard služeb údržby v terénu pro celou společnost China Unicom.“ 

Anhui je osmou nejlidnatější čín­skou provincií – míra využití mobil­ní komunikace občany zde činí přibližně 50 procent. Smlouva o údržbě v terénu uzavřená mezi společnostmi Ericsson a Anhui Unicom se týká pěti velkoměst ve východočínské provincii Anhui; jedná se o města Wuhu, Xuancheng, Bengbu, Chuzhou a hlavní město provincie – Hefei.

Dosud byla společnost Ericsson jedním z významných dodavatelů společnosti Anhui Unicom a jejím největším dodavatelem technologie GSM. Společnost Ericsson s tímto zákazníkem dlouhodobě spolupracuje v oblasti odborných služeb, např. budování sítí, zlepšování výkonů sítí, vzdělávacích služeb a správy náhradních dílů.