Hlavní navigace

Ericsson dodává 4G/LTE síť pro Telstru v Austrálii

[Tisková zpráva] První síť na světě integrující technologii LTE pracující na frekvenci 1800 MHz a HSPA s rychlostí 42 Mb za vteřinu. První 4G síť v Austrálii; Ericsson je výlučným dodavatelem sítě s technologií LTE a Evolved Packet Core (EPC). Vyšší kapacita a rychlost mobilní sítě příští generace firmy Telstra, která pokrývá 99 % australské populace. Modernizace sítě uspokojí nárůst uživatelů mobilního vysokorychlostního připojení a vyšší penetraci aplikací náročných na objem přenášených dat v smartphonech a tabletech

Sdílet

Nová  smlouva uzavřená mezi předním australským telekomunikačním operátorem Telstra a Ericsson (burza NASDAQ: ERIC) přinese výhody Australanům, kteří v současnosti využívají mobilní síť příští generace firmy Telstra, která pokrývá více než 99 % populace této země.

Generální  ředitel firmy Telstra David Thodey oznámil plán na vybudování sítě 4G/LTE na Světovém mobilním kongresu v Barceloně a prohlásil, že jeho firma do konce roku 2011 zmodernizuje stávající síť příští generace pomocí technologie 4G/LTE v centrálních obchodních okresech všech hlavních měst australských států a ve vybraných regionálních centrech.

„Firma Telstra je hrdá na skutečnost, že se opět stala vůdčí firmou v oblasti technologií a že bude moci Australanům poskytnout špičkové služby mobilního vysokorychlostního připojení v největší národní mobilní síti na světě,“ uvedl David Thodey. „Nová síť přinese Australanům vyšší rychlosti přenosu dat, vysokou kvalitu videokonferencí a rychlejší dobu odezvy při použití mobilních aplikací nebo přístupu na internet. Tato síť rovněž umožní firmě Telstra uspokojit budoucí poptávku po mobilních datových přenosech, která se každý rok zdvojnásobí, protože stále více zákazníků používá smartphony náročné na datové přenosy, mobilní modemy a tablety.“ 

Modernizovaná  síť využije současné pásmo 1800 MHz, které firma Telstra používá, a rozšíří 4G síť do oblastí s největší koncentrací poptávky po mobilním připojení. Nová síť bude integrována do stávající sítě HSPA Evolution firmy Telstra, která využívá frekvenční pásmo 850 MHz.

Do konce roku 2011 firma Telstra nabídne svým zákazníků zařízení  pro mobilní vysoko­rychlostní při­pojení v síti LTE, která budou bez problémů fungovat na frekvencích 850 MHz i 1800 MHz; zákazníci tak budou moci využívat výhody sítě 4G tam, kde bude dostupná.

Ericsson vybaví vysílače sítě 4G/LTE svou novou radiovou základnovou stanicí RBS 6000 využívají­cí více standardů a zmodernizuje a rozšíří stávající sít firmy Telstra s technologií  Packet Core na síť s technologií EPC (Evolved Packet Core), která bude podporovat novou radiovou síť LTE. Smlouva zahrnuje služby návrhu, instalace a integrace sítě a vyškolení obsluhy.  

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).