Hlavní navigace

Ericsson dodavatelem Managed Services pro T-Mobile UK a 3UK ke zrychlení konsolidace 3G sítě

[Tisková zpráva] Mobile Broadband Network Limited (MBNL), společný projekt 50:50 joint venture 3 UK a T-Mobile UK k integraci a správu jejich 3G rádiové access sítě (RAN), si vybral Ericsson jako dodavatele managed services k dokončení konsolidace společné 3G infrastruktury. Na základě smluvních podmínek okolo 220 zaměstnanců T-Mobilu přejde pod Ericsson.

Sdílet

Ericsson bude zodpovědný za navržení sítě a požadavky na implementaci konsolidačního programu, který má vyústit ve vytvoření integrované 3G sítě poskytující pokrytí 3G službami téměř celé populaci Velké Británie. Také sníží počet rádiových stanic z cca. 18 000 na 13 000 zajišťující jak užitek pro životní prostředí, tak výrazné snížení nákladů při souběžném zlepšování pokrytí.

Vedle konsolidace a vyřazení z provozu některých stanic bude Ericsson také zodpovědný za pořízení a postavení nových stanic, plánovaní kapacit, výměnu zařízení a upgrade přenosových zařízení. Pětiletý kontrakt zahrnuje správu pokračujícího růstu sítě, optimalizaci 3G RAN stejně jako 2G přístupové sítě T-Mobilu.

Zhruba 220 provozních zaměstnanců T-Mobilu přešlo pod Ericsson, aby nadále posílili již existující spojení managed services s MBNL, 3 UK a T-Mobile UK.

V listopadu 2008 Ericsson získal kontrakt na managed services k provozu integrovaných 3G sítí a 2G sítě T-Mobilu.

Tento kontrakt je již sedmým Ericssonem ohlášeným managed services kontraktem ve Velké Británii.

Ericsson je světovým lídrem v poskytování technologií a služeb pro operátory. Zaujímá vedoucí pozici v oblasti technologií 2G a 3G, je dodavatelem komunikačních služeb a spravuje sítě pro více jak 185 milionů uživatelů. Portfolio společnosti zahrnuje infrastrukturu mobilních a pevných sítí, širokopásmové a multimediální řešení pro operátory, podniky a vývojáře. Společnost Sony Ericsson poskytuje spotřebitelům plně vybavené mobilní telefony a další příslušná zařízení.

Ericsson podporuje svou vizi “komunikace pro každého”prostřed­nictvím inovace, technologie a stálých obchodních řešení. Více než 70 000 zaměstnanců působících ve 175 zemích dosáhlo v roce 2007 tržeb ve výši 27.9mld. USD (189 mld. SEK). Společnost Ericsson byla založena v roce 1876 s hlavním sídlem ve Stockholmu, Švédsko. Akcie společnosti Ericsson jsou kótovány na burze ve Stockholmu a na burze NASDAQ.

Více informací na www.ericsson.cz .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).