Hlavní navigace

Ericsson nabízí operátorům první antivirový program pro mobilní zařízení

[Tisková zpráva] Operátoři mohou od nynějška nabízet firemním klientům antivir pro telefony s operačním systémem Symbian i Microsoft.

Sdílet

Ericsson vypustil na trh první antivirové řešení navržené pro operátory. Antivirové řešení pro mobilní zařízení je součástí nabídky mobilních datových řešení, která je určena firemním zákazníkům a umožňuje jim přístup ke klíčovým firemním datovým aplikacím. Antivirus od Ericssonu představuje centrální kontrolu nad viry a SMS spamem pro chytré telefony pracující s operačním systémem Symbian a Microsoft. Bude dostupný jako samostatný produkt i jako součást balíku datových služeb či jako hostované řešení.

„Čím více narůstají schopnosti chytrých telefonů, tím více se musí firmy soustředit na bezpečnostní rizika, která tyto zařízení představují. Mobilní operátoři mají nyní pro své zákazníky poprvé k dispozici řešení, které centrálně chrání chytré telefony před zákeřnými programy jako jsou viry a SMS spam,“ říká Katarina Löweberg, ředitelka Ericsson Enterprise pro mobilní aplikace.

Strategií společnosti Ericsson v oblasti řešení pro mobilní data je kombinovat své nejlepší produkty s produkty třetích stran, které jsou integrovány do end-to-end řešení pro firemní zákazníky. Antivirus pro mobilní zařízení postavil Ericsson na tzv. technologii Trend Micro Mobile Security, která představuje špičku na trhu. Centralizované řízení umožňuje administrátorům centrální přístup do klientských mobilních zařízení. Ti pak mohou vést, aktualizovat a synchronizovat ochranu zařízení před různými bezpečnostními hrozbami. Technologie také umožňuje získávat centrálně informace o operačním systému zařízení, skenovacím nástroji a verzi virového řetězce.

Společnost Ericsson díky své vedoucí pozici v neustálém rozvoji technologií předurčuje budoucnost mobilních a širokopásmových internetových komunikací. Svá inovativní řešení poskytuje ve více než 140 zemích a pomáhá tak utvářet nejmocnější komunikační společnosti světa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).