Hlavní navigace

Ericsson uvádí NEJSOFISTIKOVANĚJŠÍ CORE síť pro LTE a další generaci broadbandu

[Tisková zpráva] Ericsson představil nejpokročilejší Evolved Packet Core (SAE/EPC) portfolio pro podporu zavádění LTE sítí. Portfolio je postaveno na již existujících produktech Packet Core firmy Ericsson. Nové funkčnosti je dosaženo díky jednoduchému upgradu software. Tento přístup minimalizuje zásadní investice ze strany operátorů a zajistí hladký přechod k nové přístupové technologii LTE.

Sdílet

3. Dubna 2009 – Ericsson představil nejpokročilejší Evolved Packet Core (SAE/EPC) portfolio pro podporu zavádění LTE sítí. Portfolio je postaveno na již existujících produktech Packet Core firmy Ericsson. Nové funkčnosti je dosaženo díky jednoduchému upgradu software. Tento přístup minimalizuje zásadní investice ze strany operátorů a zajistí hladký přechod k nové přístupové technologii LTE.

Hlavním důvodem vývoje Evolved Packet Core (SAE/EPC)* je rychlý růst mobilního broadbandu, který vyžaduje vyšší výkon a zvýšenou efektivitu v Core síti.

Evolved Packet Core portfolio zahrnuje uzly SGSN/MME a Mobile Packet Gateway, nový software do již existujících produktů SGSN resp. GGSN, a nový Converged Packet Gateway (CPG), který byl vyvinut pro konvergovaný broadbandový segment, a který nenabízí žádný jiný dodavatel Packet Core. CPG je postaveno na platformě SmartEdge firmy Redback, dceřinné společnosti firmy Ericsson, a poskytuje vysoce kvalitní broadbandové služby jak pro fixní tak mobilní sítě.

Georges Antoun, viceprezident a produktový manažer pro oblast Packet Core sítí firmy Ericsson říká; "Ericsson posiluje svou nabídku v oblasti IP a urychluje přechod k nové generaci broadbandových sítí. Pomáháme operátorům stát se výkonnějšími a poskytovat ještě lepší služby svým zákazníkům pevných i mobilních broadbandových připojení.

Ericsson je světovým lídrem v poskytování technologií a služeb pro operátory. Zaujímá vedoucí pozici v oblasti technologií 2G a 3G, je dodavatelem komunikačních služeb a spravuje sítě pro více jak 185 milionů uživatelů. Portfolio společnosti zahrnuje infrastrukturu mobilních a pevných sítí, širokopásmové a multimediální řešení pro operátory, podniky a vývojáře. Společnost Sony Ericsson poskytuje spotřebitelům plně vybavené mobilní telefony a další příslušná zařízení.

Ericsson podporuje svou vizi “komunikace pro každého”prostřed­nictvím inovace, technologie a stálých obchodních řešení. Více než 70 000 zaměstnanců působících ve 175 zemích dosáhlo v roce 2007 tržeb ve výši 27.9mld. USD (189 mld. SEK). Společnost Ericsson byla založena v roce 1876 s hlavním sídlem ve Stockholmu, Švédsko. Akcie společnosti Ericsson jsou kótovány na burze ve Stockholmu a na burze NASDAQ.

Více informací na www.ericsson.cz