Hlavní navigace

Ericsson vyzkoušel služby rich communication v živé síti ve Španělsku

[Tisková zpráva] Ericsson vyzkoušel multimediální aplikace založené na Rich Communication Suite (RCS) standardu ve spolupráci s Telefónicou, jednou z největších telekomunikačních společností na světě. Jde o světovou premiéru, kdy se naživo představí mezioperační služby Rich Communication.

Sdílet

Zákazníci účastnící se zkoušky si mohli vyzkoušet sérii integrovaných a pokročilých telekomunikačních aplikací jako je rozšířený a aktivní adresář umožňující zákazníkům vidět fotku a status jejich kontaktů. Nová rozšířená kapacita zpráv dovoluje jedno vytvoření pro SMS a MMS s více početnými konverzacemi a hitorií konverzačního vlákna. Schopnost okamžitých zpráv zahrnuje chat s přidanou kapacitou umožňující zasílání velkých souborů. Uživatelé také budou mít možnost sdílet multimediální obsah během telefonátu.

Všechny tyto aplikace, které jsou postaveny na RCS standardech, se již ukázaly být úspěšné mezi zákazníky, kteří je již využívají na svých osobních počítačích a kteří je chtějí mít také ve svých mobilních telefonech.

RCS Iniciativa je společnou snahou hlavních hráčů v telekomunikačním průmyslu k urychlení a usnadnění přijetí aplikací a služeb, které poskytují mezioperační, konvergovanou a bohatou komunikační zkušenost. Účastníci se společně dohodli na sadě vlastností vycházejících z IP Multimedia Subsystem (IMS) standardů, stejně tak jako na implementačních standardech s účelem zajistit dostupnost mezioperačních služeb rich communication v roce 2009.

Zkouška byla podpořena Ericssonem a dalšími telekomunikačními dodavateli zahrnujícími Sony Ericsson. Navíc živá demonstrace byla vystavena Telefónicou na 2009 GSMA Mobile World Congress v Barceloně, ve Španělsku v únoru.