Hlavní navigace

Ericsson zajistí provoz sítě pro energetický podnik

[Tisková zpráva] Outsourcing firemní sítě. Přední energetická firma Endesa poskytující služby 23,5 milionu zákazníků ve Španělsku. Středisko provozu sítě slouží všem pracovištím společnosti Endesa.

Sdílet

Společnost Endesa, největší španělská energetická firma, která je součástí předního celoevropského poskytovatele veřejných služeb – firmy ENEL, si zvolila společnost Ericsson za provozovatele celé své firemní telekomunikační sítě a uzavřela s ní čtyřletou smlouvu o řízených službách, díky které bude společnost Ericsson jediným dodavatelem služeb pro firemní telekomunikační síť této společnosti.

Uzavřená smlouva umožní společnosti Endesa zlepšit účinnost sítě a více se zaměřit na svou hlavní činnost. Ericsson přebírá plnou odpovědnost za každodenní provoz všech služeb spojených s telekomunikační sítí; jedná se o provoz sítě ve středisku provozu sítě, údržbu, instalační služby, inženýrskou činnost a správu budování sítě.

Ingemar Naeve, ředitel společnosti Ericsson Španělsko, k tomu dodává: „Pro naši společnost je to strategický projekt, který nám umožní rozšířit náš úspěšný obchodní model řízených služeb a naše špičkové mezinárodní know-how do oblasti provozu sítí v jiných odvětvích, např. pro firmy a podniky veřejných služeb.“

O společnosti Endesa:
Společnost Endesa je přední španělskou energetickou firmou a největším elektrárenským podnikem v Latinské Americe; firma působí v různých evropských zemích a v Maroku. Firma postavila elektrárny o celkovém výkonu 49 000 MW, vyrábí 184 000 GWh elektřiny, má 23,5 milionu zákazníků a celosvětově zaměstnává 24 500 pracovníků.

Společnost Endesa usiluje o udržitelný rozvoj. Udržitelnost pro ni znamená odpovědný růst, tj. tvorbu bohatství, zachování přírodních zdrojů pro budoucí generace a podporu společenského pokroku v komunitách, kde působí. www.endesa.com

Jiné smlouvy o řízených službách uzavřené s firmami, které nepůsobí v telekomunikačním odvětví:

www.ericsson.com/the­company/press/re­leases/2009/11/­1355548
www.ericsson.com/the­company/press/re­leases/2007/09/­1150767
www.ericsson.com/the­company/press/re­leases/2006/03/­1038768

Multimediální obsah naší společnosti je k dispozici v oddíle Broadcast Room na stránkách: www.ericsson.com/bro­adcast_room

Společnost Ericsson je světovým lídrem v oblasti poskytování technologií a služeb telekomunikačním operátorům. Ericsson si drží vedoucí postavení ve 2G, 3G a 4G mobilních technologiích, přičemž v globálním pohledu poskytuje podporu pro mobilní sítě s více než 2 miliardami uživatelů a udržuje si vedoucí pozici také v oblasti řízených služeb. Portfolio společnosti zahrnuje jak mobilní, tak i pevnou telekomunikační infrastrukturu, telekomunikační služby či software. V neposlední řadě do nabídky Ericssonu patří také řešení pro broadband a multimédia určená pro telefonní operátory, velké podniky a mediální průmysl. Sdružené společnosti Sony Ericsson a ST-Ericsson poskytují spotřebitelům mobilní zařízení s širokou nabídkou moderních funkcí.

Ericsson se snaží naplňovat svoji vizi, kterou lze shrnout do hesla „vedoucí hráč na širokém poli komunikace“, a to prostřednictvím inovací, technologií a udržitelných obchodních řešení. Společnost k dnešnímu dni operuje ve 175 zemích světa, kde celkově zaměstnává více než 80 000 zaměstnanců. V roce 2009 Ericsson dosáhl tržeb ve výši 206,5 miliardy SEK (27,1 miliardy USD). Společnost Ericsson byla založena v roce 1876, její sídlo se nachází ve Stockholmu ve Švédsku. Ericsson figuruje na indexu OMX NASDAQ, Stockholm a NASDAQ New York.

www.ericsson.com
www.twitter.com/e­ricssonpress
www.facebook.com/techno­logyforgood
www.youtube.com/e­ricssonpress