Hlavní navigace

Eset software spol. s r. o. zajišťuje...

[Tisková zpráva]

Sdílet

Eset software spol. s r. o. zajišťuje antivirovou ochranu schránek Seznam Email

Praha, 12. února 2004 – Řešení antivirové ochrany společnosti Eset software spol. s r. o. zvítězilo ve výběrovém řízení, které v listopadu loňského roku vypsala společnost Seznam.cz, a. s.

Výběrové řízení mělo za cíl najít vhodného partnera pro zajištění plnohodnotné antivirové ochrany emailových schránek služby Seznam Email. Hlavními kritérii hodnocení bylo zaručení maximální a stabilní antivirové ochrany při zachování plynulého provozu nejrozsáhlejší freemailové služby u nás. Podmínkou bylo též zajištění neustále aktuální virové databáze. Vítězným řešením, které vyhovuje těmto náročným požadavkům, se stal antivirový systém NOD32, jenž vyvinula a provozuje slovenská společnost Eset, s. r. o.

Antivirová ochrana se stala integrovanou součástí všech schránek služby Seznam Email a uživatelům je poskytována automaticky zdarma. Antivirový systém NOD32 prověřuje všechny příchozí zprávy před doručením do schránek. U zpráv, ve kterých je neléčitelný virus (většina tzv. červů), je virus smazán a uživateli je do zvláštní složky „Spam a viry“ doručen zbytek zprávy s informací o tom, který virus zpráva obsahovala a že byl tento virus smazán. U zpráv, které obsahují léčitelné viry (zahrnují i časté makro viry, které se skrývají v přílohách .doc a .xls), je příloha vyléčena a email je doručen do schránky spolu s informací, že obsahoval virus, který byl úspěšně vyléčen.

„Nasazení antivirového systému NOD32 společností Seznam.cz, a.s. je potvrzením kvalit našeho produktu. Výrazně vyšší rychlost než konkurence a bezchybná detekce virů. To byly hlavní příčiny úspěchu ve výběrovém řízení, kde NOD32 čelil silné konkurenci,“ řekl Juraj Ferenc, ředitel společnosti, Eset software spol. s r.o."

„Seznam Email registruje víc než 3 miliony schránek a je nejpoužívanějším emailem zdarma v České republice,“ řekl Ivo Lukačovič, předseda představenstva, Seznam.cz, a. s. „Každou hodinu registrujeme přes 200.000 příchozích zpráv a při výběru antivirového řešení bylo pro nás prioritou, aby uživatelé dostávali poštu do svých schránek bez virů a okamžitě. Firma Eset software spol. s r.o. tyto podmínky splňuje nejlépe, protože nabízí nejlepší řešení na trhu.“

Seznam.cz, a.s., provozuje nejoblíbenější portál českého internetu na www.seznam.cz s více než 2,4 milionu unikátních uživatelů v listopadu 2003 (zdroj iDot). Nabízí uživatelům širokou škálu praktických služeb s cílem zajistit maximální spolehlivost a uživatelskou přívětivost.

Tiskové zprávy, statistiky a další informace o aktivitách společnosti Seznam.cz, a.s. naleznete na PR blogu Seznam.cz na adrese http://blog.li­de.cz/Seznam.PR

Eset software spol. s r. o. (www.nod32.cz), zajišťuje prodej a technickou podporu antivirového systému NOD32 v České Republice. NOD32 je světově uznávaným antivirovým systémem čož mimo jiné potvrzuje i rekordní počet prestižních ocenění VB 100% Award časopisu Virus Bulletin.

Kontakt:
Tomáš Fiala
Tiskový mluvčí a PR manažer, Seznam.cz, a.s.
tomas.fiala@fir­ma.seznam.cz
tel +420 234 694 111
gsm +420 602 178 525
http://blog.li­de.cz/Seznam.PR

Juraj Ferenc
ředitel společnosti, Eset software spol. s r.o.
ferenc@esetsof­tware.cz
tel +420 220 570 478
http://www.nod32.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).