Hlavní navigace

ESET SysInspector: Nový nástroj pro rychlé zjištění stavu počítače

[Tisková zpráva] ESET na svých stránkách zpřístupnil zdarma ke stažení oficiální verzi nástroje ESET SysInspector, který poskytuje podrobný přehled o spuštěných procesech operačního systému a slouží k odhalení nezvyklého chování aplikací respektive celého systému, často způsobeného škodlivým kódem.

Sdílet

Bezplatný diagnostický nástroj ESET SysInspector zvládne důkladně prozkoumat operační systém počítače a generuje podrobnou zprávu o jeho aktuálním technickém stavu. Pomáhá zjistit podezřelé systémové chování počítače, často způsobené počítačovou infiltrací.

ESET SysInspector vytváří logy (záznamy) pro uživatele, či technickou zákaznickou podporu, a tak napomáhá odhalovat problémy se systémem, které jsou mnohdy neviditelné (pracují na pozadí, skrytě zpomalují systém apod.).

Program obsahuje funkce pro zjištění informací o probíhajících programech a procesech, komunikujících po síti, má integrovanou technologii Anti-Stealth zaměřenou na odhalování skrytých objektů – rootkitů a umožňuje porovnání dvou existujících logů, čímž zajišťuje vyhledání jakýchkoliv prvků, které nejsou společné pro oba srovnávané logy. Funkce Log compare je vhodná pro sledování změn systému, které mohou být způsobené nakažením počítače v čase mezi vytvořením obou záznamů.

ESET SysInspector nevykonává v počítači žádné změny. Pokud uživatel potřebuje odstranit počítačové hrozby, může přímo z programu ESET SysInspector spustit bezplatný nástroj ESET Online Scanner. ESET SysInspector je ke stažení ze stránky http://www.eset­.sk/eset-sysinspector-new a je prozatím dostupný v anglické a slovenské jazykové verzi.

Systémové požadavky

  • Procesor: minimálně i386 (Intel® 80386), AMD64 (x86–64).
  • OS: MS Windows 2000, XP, Server 2003, Vista, Server 2008 (core edition).
  • Operační paměť: 35 MB.
  • Místo na pevném disku: 3 MB.
  • Podpora 32-bit a 64-bit platforem včetně víceprocesorových systémů.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).