Hlavní navigace

ESET uvolnil beta verze antivirových produktů pro platformy Mac OS X a Linux

[Tisková zpráva] ESET dnes uvolnil pro veřejné testování nové produkty ESET NOD32 Antivirus 4 pro operační systémy Mac OS X a Linux. Za rozhodnutím naprogramovat produkty pro uvedené platformy stojí silná poptávka zákazníků a zároveň fakt, že oba operační systémy jsou napadnutelné stejně jako Microsoft Windows. Potřeba antivirového řešení na platformách Mac OS a Linux je důležitá hlavně z důvodu, že obě tyto platformy mohou plnit úlohu nositele počítačových hrozeb a infikovat ostatní počítače v síti, které využívají systém Windows.

Sdílet

ESET NOD32 Antivirus 4 pro Mac a ESET NOD32 Antivirus pro Linux splňují náročné požadavky na ochranu počítače a detekují hrozby určené pro všechny platformy (včetně Windows). Samozřejmostí je použití heuristické analýzy, která pomáhá chránit před novými hrozbami, a také generických vzorků pro spolehlivé odhalení mutací známých virů.

Hlavní vlastnosti ESET NOD32 Antivirus 4 pro Mac OS a Linux:

  • Skenování a léčení hrozeb specifických pro Windows, Mac OS X, Linux a jejich meziplatformové varianty.
  • Pokročilé nastavení skenování – možnost nastavení hloubky, velikosti a časového limitu skenování souborů, archivů a ostatních objektů.
  • Skenování vyměnitelných médií.
  • Rezidentní ochrana systému – všechny operace se soubory jako například kopírování, přesouvání nebo stahování jsou skenované v reálném čase a dochází k okamžité identifikaci nalezené hrozby. To znamená, že antivirus dokáže zachytit hrozbu v infikovaném objektu po dobu stahování souborů z USB disků, internetu nebo e-mailových příloh.
  • Informační grafy a statistiky – všechny důležité statistiky týkající se kontroly a skenování, statistiky diskových operací a statistiky zachycených virů jsou k dispozici přímo z grafického uživatelského menu.
  • Jednoduché a uživatelsky přívětivé rozhraní (GUI).
  • Pravidelná aktualizace virové databáze.

Produkty pro beta testování jsou k dispozici ke stažení:
ESET NOD32 Antivirus 4 for Mac (32/64-bit):
26.21 MB http://downlo­ad.eset.com/spe­cial/eav_mac_os_x/­ueav.i386-x86_64.dmg

ESET NOD32 Antivirus 4 for Linux (32-bit):
23.21 MB http://downlo­ad.eset.com/spe­cial/eav_linux/u­eav.i386.linux

ESET NOD32 Antivirus 4 for Linux (64-bit):
23.37 MB http://downlo­ad.eset.com/spe­cial/eav_linux/u­eav.x86_64.li­nux

Systémové požadavky Mac OS X
Procesorová architektura: 32-bit (x86) / 64-bit (x64), Intel®
Operační systém: Mac OS X 10.5.x (Leopard), Mac OS X 10.6.x (Snow Leopard) a novější

Systémové požadavky Linux
Podporované procesory 32-bit (x86) / 64-bit (x64), AMD®, Intel®.
Operační systémy RedHat, Debian, Ubuntu, Suse, Fedora, Mandriva a většina distribucí, které podporují RPM a DEBIAN instalační balíčky.
Kernel: 2.6 nebo novější GNU C Library: 2.3 nebo novější
GTK+: 2.6 nebo novější
LSB 3.1 kompatibilita doporučena

Další informace o produktech:
http://www.eset­.cz/produkty/e­set-nod32-antivirus-pro-mac
http://www.eset­.cz/produkty/e­set-nod32-antivirus-pro-linux

O společnosti ESET
ESET je světovým výrobcem bezpečnostního software pro firemní klientelu a domácnosti a věnuje se celosvětovému boji proti vznikajícím počítačovým hrozbám. Je lídrem na trhu proaktivní detekce počítačových hrozeb. Díky technologii ThreatSense.Net® sbírá ESET data od dobrovolných uživatelů z celého světa, a tak okamžitě reaguje na nové hrozby. Produkty ESET Smart Security a ESET NOD32 Antivirus patří mezi technologickou špičku, protože negenerují téměř žádné falešné poplachy. ESET NOD32 Antivirus je podle nezávislé organizace AV-Comparatives nejlepším antivirovým produktem na světovém trhu za roky 2006 a 2007. ESET sídlí v Bratislavě, pobočky má v Praze, ČR; v Bristolu, Velká Británie; Buenos Aires, Argentina; San Diegu, USA; a má zastoupení ve více než 160 zemích světa. V roce 2008 otevřel ESET vývojové centrum v polském Krakově. Firma patří podle žebříčku Deloitte Technology Fast 500 mezi nejrychleji rostoucí technologické společnosti v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky.