Hlavní navigace

eStránkám se daří zvyšovat počet platících uživatelů

[Tisková zpráva] V posledních letech zaznamenávají eStránky.cz výrazný nárůst obratu u placených programů. Důvodem je zvyšující se počet placených programů, který od roku 2008 stoupá každoročně nejméně o 10 procent.

Sdílet

Rostoucí  počet platících uživatelů, a také zvyšující se obrat dokazují skutečnost, že jednotlivci, drobní podnikatelé a menší firmy potřebují jednoduchý nástroj na vytvoření a správu vlastních webových stránek. Zákazníci jsou přitom stále náročnější. Přiklání se k placenému řešení, které uživatelům nabízí pokročilejší nástroje a je určeno pro provoz komerčních prezentací. 

rok počet placených programů
2008 7 560
2009 8 590
2010 9 430
 

Uvedené  počty placených programů potvrzují popularitu eStránek na českém trhu. Každý měsíc navštíví www.estranky.cz více než 2 miliony uživatelů, kteří si prohlédnou více než 40 milionů stránek. Průměrná délka návštěvy je přibližně 4 minuty. Údaje o návštěvnosti pocházejí od nezávislého výzkumného projektu NetMonitor, který poskytuje informace o návštěvnosti internetu v České republice. 

Služba eStránky.cz je určena k vytváření we­bových stránek bez znalosti programování. Provozuje ji firma Websitemaster a.s. Projekt eStránky.cz byl spuštěn na konci roku 2005, v srpnu 2006 došlo k akvizici projektu vydavatelským domem Sanoma Magazines Praha, nyní Sanoma Media Praha.  

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).